«Непропорційний термін». Експерти ООН розкритикували вирок засновнику сайту WikiLeaks Джуліану Ассанжу

Перегляди:
3421
Автор:
Олена Козаченко
Дата:

Експертна група правників, яка співпрацює з Організацією Об’єднаних Націй, розкритикувала термін ув’язнення засновнику сайту WikiLeaks Джуліану Ассанжу за порушення умов звільнення під заставу. Про це пише «Радіо Свобода».

Робоча група ООН з питань самовільного позбавлення волі у своїй заяві назвала термін ув’язнення «непропорційним» та запитала, чому Ассанжа утримують у в’язниці суворого режиму, «наче підозрюваного у серйозному кримінальному проступку».

Панель ООН зазначила, що звинувачення у Швеції через які Ассанжа заарештували у Великій Британії, були відкликані. А самі умови звільнення під заставу мають бути анульовані.

Згідно з заявою панелі, експерти «глибоко занепокоєні… непропорційним терміном, винесеним містеру Ассанжу».

Що сталося?

Засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа у 2010 році звинуватили в сексуальних домаганнях і зґвалтуванні в Швеції. Скандинавська країна видала ордер на його арешт, проте Ассанж попросив притулку на території посольства Еквадору в Лондоні. З 2012 року він перебував у посольстві, де отримав політичний притулок.

Британські парламентарі звернулися до глави МВС країни Саджида Джавіда із закликом екстрадувати засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа у Швецію. Про це повідомила депутат від опозиційної Лейбористської партії Стелла Крізі.

11 квітня Еквадор позбавив засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа дипломатичного притулку. Його заарештувала британська поліція.


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо