Зеленський записав відеозвернення до народних депутатів. Вимагає призначити інавгурацію на 19 травня

Перегляди:
1464
Автор:
Катерина Коваленко
Дата:

Обраний президентом Володимир Зеленський записав відеозвернення до народних депутатів. У ньому він говорить про те, що Рада затягує його призначення на посаду.

«Найближчого засідання ви повинні призначити дату інавгурації на 19 травня... Думайте про Україну. 19 травня. Голосуйте», — сказав він.

Зеленський вважає, що поки депутати діють у власних інтересах, а не в інтересах країни.

«І поки ви трясетесь за свої мандати, Порошенко коїть незворотнє. Він робить активні перестановки у вищому командуванні армії. Намагається пропхнути свого голову Нацради з питань телебачення і радіомовлення. Призначає суддів Верховного Суду, серед яких є юристи «Рошену», судді Майдану та родичі Ківалова», — каже новообраний президент.

Самого Порошенка Зеленський порівняв із туристом у єгипетському готелі, який перед відʼїздом «тягне рушники, тапочки, бере усе підряд зі шведського столу».

«Я вас дуже прошу: здайте ключ, розрахуйтесь за міні-бар, і вперед. Вам ще митницю і паспортний контроль проходити», — звернувся він до чинного президента.

Також він назвав Порошенка «кульгавою качкою» — так у США називають президентів, які залишають посаду.

  • Нардеп від «Блоку Петра Порошенка» Олександр Сугоняко запропонував парламенту призначити інавгурацію новообраного президента Володимира Зеленського на 1 червня.
  • 4 травня Зеленський провів зустріч з представниками парламентських фракцій у Верховній Раді. На ній обговорювали можливі дати інавгурації політика, зокрема йшлося про 19 і 28 травня.
  • Перед цим нардеп Сергій Міщенко запропонував парламенту провести інавгурацію президента 19 травня. Згодом нардеп Віталій Купрій подав проект постанови про призначення інавгурації на 20 травня.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо