Порошенко в Брюсселі порадив Зеленському йти його дорогою

Автор:
Олена Мельник
Дата:

Facebook / Петро Порошенко

Чинний глава держави Петро Порошенко побажав новообраному президенту Володимиру Зеленському йти його дорогою.

Таку заяву він зробив під час виступу на конференції високого рівня для лідерів країн «Східного партнерства» у Брюсселі. Вкінці промови модератор запитала Порошенка, що б він побажав своєму наступнику на посаді.

«Просто йти дорогою президента Порошенка, та й годі», — сказав Порошенко, посміхаючись.

Сьогодні у Брюсселі вітаю усіх з десятиріччям Східного партнерства. У 2009 році я був міністром закордонних справ, і, розпочинаючи розвиток Східного партнерства, ми вірили, що воно буде плідним, сприятиме поверненню до спільної європейської родини. Події листопада 2013, Саміт Східного партнерства у Вільнюсі – один з найдраматичніших моментів у сучасній історії України. Тоді мала бути підписатна Угода про Асоціацію з ЄС, але, на жаль, так не сталося. Наступного дня люди вийшли на вулиці, вимагаючи євроінтеграції і співпраці з ЄС. Потім були трагічні події Революції Гідності, анексія Криму і розгортання російської військової агресії проти України. Коли мене обрали Президентом, Україна була на межі банкрутства, 80% банків у системі не функціонували. ВВП – мінус 14%. Інфляція – 49%. Золотовалютний резерв – 5 млрд, зобов’язання по виплатах 7 млрд. Ніхто не вірив, що Україна виживе. Але минуло 5 років і ми маємо великі зміни.Одна з найважливіших реформ в Україні – це реформа децентралізації. За 5 років місцевий бюджет зріс всемеро. Ми відбудували економіку, створили незалежну церкву, захистили нашу мову і відродили армію. І наш шлях до миру, процвітання та добробуту продовжується. Дякую нашим європейським партнерам за підтримку на цьому шляху.

Gepostet von Петро Порошенко am Dienstag, 14. Mai 2019

Конференцію високого рівня, присвячену 10-річчю «Східного партнерства», голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер почав зі слів подяки Порошенку.

«Ми друзі дуже багато років, ми працювали разом, роблячи все можливе: він — в інтересах своєї країни, я служив інтересам Європейського Союзу, що одне й те саме. Спасибі тобі, Петре, за все, що ти зробив», — сказав Юнкер і зазначив, що вони не востаннє зустрічаються разом.