Луценко в інтервʼю Bloomberg: ГПУ не знайшла порушень у діях Байдена-молодшого у справі Burisma

Автор:
Катерина Коваленко
Дата:
Луценко в інтервʼю Bloomberg: ГПУ не знайшла порушень у діях Байдена-молодшого у справі Burisma

Косарєв Олександр / УНІАН

Колишній віце-президент США, один із кандидатів у президенти на виборах 2020 року від Демократичної партії Джо Байден та його син Хантер не фігурують у справі Генеральної прокуратури проти газодобувної компанії Burisma Group.

Про це генпрокурор Юрій Луценко сказав в інтервʼю виданню Bloomberg.

Луценко заявив, що українська прокуратура не знайшла доказів того, що Байден-молодший якимось чином порушував закон, попри звинувачення з боку юриста президента США Дональда Трампа.

«Я не хочу, щоб Україна знову була предметом президентських виборів США. Хантер Байден не порушив жодних українських законів — принаймні зараз ми не бачимо жодних правопорушень», — сказав Луценко.

Проте Луценко збирається передати деякі матеріали в цій справі генеральному прокурору США Вільяму Барру. За його словами, в Америці мають перевірити, чи платив Хантер Байден податки.

Про що справа Burisma?

Компанія Burisma — спільний бізнес сина колишнього віце-президента США Джо Байдена Хантера й екс-міністра екології України Миколи Злочевського, якого підозрювали у відмиванні грошей. В Україні кримінальну справу за цим фактом закрили в 2017 році, але через рік зобов'язали розслідувати знову. Для США ця історія може стати знаковою через Байдена-старшого, який у 2020 році планує балотуватися в президенти. Багато в чому результати розслідування проти сина відомого демократа та можливого конкурента Трампа на виборах залежатимуть від готовності Генпрокуратури та самого Луценка довести справу до кінця.


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо