«Перше завдання — припинення вогню на Донбасі». Зеленський виголосив першу промову на посаді президента

Автор:
Катерина Коваленко
Дата:

Brendan Hoffman / Getty Images

Володимир Зеленський виголошує першу промову на посаді президента. Він говорив про обʼєднання країни та повернення окупованих територій.

Промову він виголосив з трибуни Верховної Ради.

«Наше найперше завдання — припинення вогню на Донбасі. Задля того, щоб наші герої не гинули, я готовий на все. Я готовий втрачати рейтинги і я готовий втратити свою посаду задля того, щоб настав мир, не втрачаючи наші території. Не ми почали цю війну, але нам цю війну закінчувати. І ми готові до діалогу. Першим кроком для початку цього діалогу стане повернення всіх полонених. Другим кроком стане повернення наших територій. Ми втратили не тільки території, але й людей. Ми втратили їхню свідомість, і влада за ці 5 років не зробила нічого для того, щоб її повернути», — сказав він. Ці слова зірвали оплески в парламенті.

Інавгурація Зеленського | LIVE

Дивіться наживо інавгурацію новообраного президента України Володимира Зеленського

Gepostet von Радіо Свобода am Sonntag, 19. Mai 2019

Новообраний президент час від часу переходив на російську мову, звертаючись до жителів окупованих Донбасу та Криму.

Після цього Зеленський закликав «взяти ручки і саморозпуститися» Кабінет міністрів та заявив, що розпускає Верховну Раду.

Також Зеленський закликав депутатів і державних службовців не вішати його портрети.

«Президент — не ікона. Повісьте там фотографії своїх дітей і перед прийняттям важливих рішень думайте про них», — сказав він.