Будинок Вищої кваліфікаційної комісії суддів другий день блокують невідомі активісти. Що відбувається?

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

«Бабель»

Навколо будівлі Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) у Києві другий день триває акція невідомих «активістів», які вибірково блокують вхід працівникам.

Як повідомляє прес-служба Ради суддів, невідомі, серед яких молоді люди спортивної статури та пенсіонери, називають себе «громадськими активістами», але не можуть назвати організацію, яку представляють, і відмовляються показувати документи. На місце вже прибув голова Ради суддів Олег Ткачук, щоб зʼясувати мету «активістів».

Вже другий день невідомі "активісти" блокують вхід до Вища кваліфікаційна комісія суддів УкраїниНевідомі назваються "...

Gepostet von Прес-служба Ради суддів України am Dienstag, 21. Mai 2019

За словами джерела theБабеля у комісії, невідомі не пускають тих членів ВККС у будівлю, які на їхню думку «втратили повноваження за рішенням суду».

Як пише «Судово-юридична газета», один із активістів розповів, що їхня присутність біля будівлі повʼязана «із запрошенням зацікавленої особи». Деякі заявили, що представляють організацію «Чесна країна», але її мети і призначення назвати не змогли. При цьому, одна з вимог мітингувальників — відставка голови ВККС Сергія Козьякова і заступника голови ВККС Станіслава Щотки.

У той же час, у деяких активістів є список прізвищ з фотографіями осіб, яким потрібно блокувати вхід у будівлю. На 20 та 21 травня у ВККС повинні були провести кваліфікаційне оцінювання суддів Окружного адмінсуду. Майже всі судді не зʼявилися на оцінювання.

У самій комісії вважають, що акція повʼязана з одним з претендентів на посаду члена ВККС, призначення якого зараз оскаржується в судовому порядку. Зазначимо, що 20 травня, в день початку акцій, в Окружний адмінсуд Києва надійшов позов про заборону Павлу Луцюку виконувати повноваження члена ВККС.

У поліції theБабелю заявили, що від представників ВККС звернень не надходило. А правоохоронці, які прибували на місце, не виявляли правопорушень. Також у поліції зазначили, що ніякі організації для проведення акцій біля вказаного будинку не реєструвалися.