Мінʼюст зареєстрував партію «Демократична Cокира», знану через політичний тролінг

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Юрій Гудименко, один із засновників партії

Владимир Захаров

Міністерство юстиції зареєструвало політичну партію «Демократична Сокира», яка йтиме на дострокові вибори в парламент. Про це повідомлено на сторінці партії у Facebook.

День, якого ми всі чекали, настав. Сьогодні саме той день, коли ви раз і назавжди перестанете питати "Що там з...

Gepostet von Демократична Сокира am Mittwoch, 22. Mai 2019

«Політична партія «Демократична Сокира» ЄДРПОУ 43012606 сьогодні вранці була внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», — йдеться у повідомленні.

У політсилі додали, що процес реєстрації зайняв «космічну кількість часу» та подякували Мінʼюсту за допомогу у «дрібних нюансах».

«Попереду — вибори до Верховної Ради України. Після них — місцеві вибори для тих, хто переживе цю зиму. Це великий, складний і не останній бій», — заявили в «ДемСокирі».

Що це за партія?

До складу політсили, яка формувалася як інтернет-спільнота в 2018 році, входять юристи, ветерани АТО та ООС, журналісти-розслідувачі, бізнесмени й блогери, частину з яких часто називають «порохоботами». «Демократична Сокира» виступає за зняття обмежень для бізнесу і максимум свобод для громадян, за скасування мораторію на землю, а також за легалізацію зброї. Політична ідеологія — правий лібералізм. Частиною діяльності партії є тролінг. Два роки поспіль, на 9 травня, «ДемСокира» влаштовувала акції протидії маршу «Безсмертний полк». На акції представники партії виходили з плакатами і портретами загиблих персонажів компʼютерної гри World of Warcraft та всесвіту Marvel. Зараз партія має намір боротися з владою Володимира Зеленського і «російським реваншем».