Вуличний художник Бенксі присвятив свою нову картину Венеції та захотів на бієнале

Автор:
Олена Мельник
Дата:

Офіційний сайт Banksy

Британський вуличний художник Бенксі виставив свою картину на Венеціанській бієнале, проте йому довелося піти через зауваження поліції. Відео про це він опублікував на своїй сторінці в Instagram. Робота називається «Венеція в олії» (Venice in Oil). Вона складається з девʼяти частин і зображує величезний круїзний лайнер на тлі маленьких гондол у місті. Назву інсталяції можна перекласти з англійської як «Венеція у нафті», що натякає на проблему забруднення навколишнього середовища і самої Венеції паливом.

Обличчя художника, який виставив картину, на відео не видно. У кінці запису до нього підходять поліцейські та просять його піти.

«Незважаючи на те, що це найбільша і найпрестижніша мистецька подія у світі, мене чомусь ніколи на неї не запрошували», — підписав Бенксі відео в соцмережі.

Графіті Бенксі на соціальні теми зʼявляються на вулицях з початку 1990-х. Його роботи знамениті на весь світ і оцінюються в мільйони доларів. Однак справжнє імʼя художника, дата і місце його народження невідомі.

Досі нікому так і не вдалося дізнатися, хто він. Найбільш популярні дві версії. Перша: справжнє імʼя артиста Робін Каннінгем — так стверджують вчені з Лондонського університету королеви Марії. За другою версією, під псевдонімом Бенксі ховається Роберт дель Найя — засновник і один з головних учасників гурту Massive Attack.

  • У кінці листопада 2018 року судові пристави конфіскували 58 картин Бенксі з галереї Strokar. Виставка мала проходити з 7 до 30 грудня, але виявилося, що організатор не має прав на експонування картин. Представники Strokar заявили, що стали «жертвами шахрайства».
  • Роботу Бенксі «Любов у сміттєвому баку», яка знищила сама себе після продажу на аукціоні в минулому році, виставили в німецькому музеї — після того як чиновники переконалися, що її механізм самознищення більше не працює.