Генпрокуратура: Мангер не пройшов судову психологічну експертизу у справі Гандзюк. Результати його поліграфа не є доказами

Автор:
Олена Мельник
Дата:

Голова Херсонської облради Владислав Мангер не пройшов судову психологічну експертизу із застосуванням спеціального технічного засобу — компьютерного поліграфа, яку мали виконати спеціалісти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції. Про це повідомляє прес-секретар Генеральної прокуратури Андрій Лисенко у Facebook.

«Він не пройшов психологічну експертизу, а виклав у ЗМІ інформацію про проходження дослідження у Всеукраїнській асоціації поліграфологів. Це дослідження проведено за його власної ініціативи, поза межами кримінального провадження», — заявив він.

Лисенко наголосив, що матеріали поліграфа Мангера не можуть бути прийняті до уваги органом досудового розслідування, оскільки він не виконав вимоги ухвали слідчого судді та не пройшов експертизу у спеціальному експертному закладі.

Відповідно до ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 14 березня 2019 року Владислав...

Gepostet von Андрій Лисенко am Freitag, 24. Mai 2019

Що сталося?

Голову Херсонської облради Владислава Мангера підозрюють у замовленні нанесення тілесних ушкоджень активістці Катерині Гандзюк. Раніше йому інкримінували організацію її вбивства. На своїй сторінці у Facebook 24 травня Мангер повідомив, що кілька днів тому пройшов детектор брехні. Дослідження проводила експерт-поліграфолог Всеукраїнської асоціації поліграфологів, психолог Тетяна Пономарьова. За його словами, процедура тривала понад 4 години та відповідає вимогам і стандартам американської асоціації поліграфологів і чинного законодавства України. Відповідав він тільки «так» або «ні».

  • 31 липня 2018 року на радницю міського голови Херсона Катерину Гандзюк вилили близько літра кислоти. Вона отримала хімічні опіки 30% тіла. 4 листопада Гандзюк померла в лікарні. Справа про її вбивство перебуває на стадії розслідування.