Зеленський просить не карати мітингувальників у Рівному

Автор:
Андрій Сухраков
Дата:

Президент Володимир Зеленський заявив, що вивчив ситуацію з мітингом у Рівному і закликав правоохоронців не застосовувати до активістів покарання. Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook.

«З’ясував ситуацію щодо нібито затримання хлопця та дівчини, які влаштували проти мене протест у Рівному. Ніякого затримання не було, але правоохоронці могли діяти м’якше. В поліції проведуть службову перевірку», — зазначив він.

З’ясував ситуацію щодо нібито затримання хлопця та дівчини, які влаштували проти мене протест у Рівному. Ніякого...

Gepostet von Володимир Зеленський am Sonntag, 26. Mai 2019

Крім того, Зеленський доручив провести за даним фактом службову перевірку.

«Закликаю МВС не вживати заходів проти політичних протестувальників, якщо люди не порушують правопорядок. Критики не боюся», — підкреслив він.

В той же час прес-служба поліції уточнила, що «поважає думку громадськості та вважає, що для недопущення конфліктних ситуацій із мешканцями міста, які мають іншу громадянську позицію, доцільніше було б обмежитись профілактичною бесідою у дотриманні вимог законодавства».

«З метою недопущення подібних інцидентів особовому складу поліції області буде доведено та наголошено на необхідності застосування перш за все методів комунікації з громадянами під час вчинення ними дрібних правопорушень», — йдеться в повідомленні.

Що сталося?

У Рівному двох учасників імпровізованого мітингу за імпічмент президенту Володимиру Зеленському забрали в поліцію і склали на них адміністративний протокол. За словами затриманої — 16-річної Дарини Коцюруби, у відділенні правоохоронці чинили на неї тиск.