Зеленський повернув Саакашвілі українське громадянство

Автор:
Катерина Коваленко
Дата:

Косарєв Олександр / УНІАН

Президент Володимир Зеленський повернув екс-президенту Грузії та колишньому голові Одеської обласної адміністрації Міхеїлу Саакашвілі українське громадянство.

Відповідний указ опублікований на сайті Адміністрації президента.

Зеленський розпорядився виключити положення про скасування громадянства Саакашвілі з указу Петра Порошенка.

Приблизно через 15 хвилин після появи указу Міхеїл Саакашвілі написав у Facebook слова подяки президенту Зеленському.

Дякую президенту Зеленському! Слава Україні!—Спасибо президенту Зеленскому! Слава Украине!«Внести до Указу...

Gepostet von Mikheil Saakashvili am Dienstag, 28. Mai 2019

Цим же указом Зеленський надав українське громадянство пʼятьом іноземцям. Серед них уродженці Ірану (Аболфазл Ахмаді Коларіджані), Росії (Олександр Костіков), Азербайджану (Емін Іззат огли Самед-Заде), Киргизстану (Зиятдинбек Тойгонбаєв) і Сирії (Тамер Мохаммед Маджед Альтунсі).

Росіянин Олександр Костіков — 21-річний хокеїст, який грає за українську команду «Донбас» із 2017 року. Сирієць Тамер Мохаммед Маджед Альтунсі — 47-річний бізнесмен, який живе в Одесі. Як пише «Думская», він засновник кількох українських та сирійських компаній, а також почесний консул України в Алеппо. Він допомагав українцям евакуюватися з Сирії.

  • 22 травня екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі попросив президента Володимира Зеленського повернути йому українське громадянство. 28 травня повернути громадянство Саакашвілі просив мер Львова Андрій Садовий.
  • 21 квітня Саакашвілі після оголошення даних екзитполів за підсумками другого туру президентських виборів повідомив, що вже подав клопотання про зняття з нього заборони на вʼїзд в Україну. У Держприкордонслужбі після цього заявили, що Саакашвілі не має законних підстав на вʼїзд в Україну.
  • Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства у липні 2017 року. Підставою назвали те, що в 2015 році Саакашвілі нібито вказав неправдиву інформацію в заяві на отримання громадянства й не вказав інформацію про судимість. Сам політик заперечував, що підписувався під такою анкетою. Саакашвілі заборонили вʼїзд до 2021 року.
  • Після втрати українського громадянства Саакашвілі оселився в столиці Нідерландів Амстердамі.