Директор ДБР Труба звільняє керівників управлінь. Працівниця прес-служби заявляє про цензуру та несправедливість

Автор:
Катерина Коваленко
Дата:

LIGA.net

Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба звільнив чотирьох співробітників. Копії указів про звільнення опублікував журналіст Данило Мокрик у Facebook.

Йдеться про директора територіального управління ДБР у Полтаві Володимира Тимошка, керівника 2-го управління організації досудових розслідувань Олександра Тура, керівника фінансового управління Дениса Луцика та керівника управління забезпечення діяльності Василя Титарчука.

Ух, полетіли голови у ДБР. Директор Роман Труба видав накази на звільнення 4 керівників.Директора Теруправління ДБР в...

Gepostet von Danylo Mokryk am Dienstag, 28. Mai 2019

Журналіст звертає увагу на те, що ці четверо працівників ДБР обирала на посади Конкурсна комісія. За законом звільнити їх можна теж тільки за її поданням. Але в наказах про звільнення про комісію нічого не вказано.

Працівниця прес-служби ДБР Ірина Винокурова написала у Facebook, що це — «перша офіційна хвиля звільнень». Також вона пише, що звільнені виявилися «не людьми директора».

Що сталося?

27 травня Працівниця прес-служби ДБР Ірина Винокурова повідомила про те, що директор бюро Роман Труба звільнив керівника прес-служби Андрія Мальчика. За її словами, це сталося після публікації на сайті ДБР новини про отриману заяву екс-радника Віктора Януковича Андрія Портнова.

«На жаль, це вже не перший випадок цензури, повʼязаний саме з провадженнями, де згадуються гучні прізвища. Роман Труба мотивував рішення змінити Андрія Мальчика так: “Ти мав стати людиною директора... тобто... професіоналом! Тобі давався такий шанс! Такий шанс!”» — написала вона.

Я довго думала: варто про це писати чи ні. Але переконана, що мовчати не маю права. Сьогодні Директор ДБР Роман Труба...

Gepostet von Ирина Винокурова am Montag, 27. Mai 2019

Також Винокурова написала, що Труба «дав розпорядження шукати на неї компромат».

Мене другий день поспіль усі запитують якою була реакція Директора ДБР на мій допис. Відповім усім одразу: офіційної...

Gepostet von Ирина Винокурова am Dienstag, 28. Mai 2019

Що з Портновим?

Екс-радник Віктора Януковича Андрій Портнов подав до Державного бюро розслідувань чотири заяви проти колишнього президента Петра Порошенка. Він просить ДБР порушити справу проти пʼятого президента.

Портнов вважає, що Порошенко причетний до державної зради, спроби захоплення державної влади, перевищення влади та службових повноважень. Інша заява стосується відмивання коштів, легалізації незаконних доходів і несплати податків. Також Портнов звинувачує екс-президента в тому, що він призначив двох членів Вищої ради правосуддя всупереч тому, що відкритий конкурс на ці посади ще не був закінчений.