За час окупації Криму Росія незаконно видобула 9,2 млрд кубів газу

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

За час окупації Кримського півострова російські компанії незаконно видобули 9,2 млрд кубометрів газу і продовжують це робити. Про це заявила генеральний директор «Чорноморнафтогазу» Світлана Нєжнова, повідомляє «Нафтогаз» у Facebook.

Про захоплені активи в Криму

Росія вкрала українські об’єкти в Криму. Газотранспортна система, вишки, вся енергосистема, фінансові активи – усе це у 2014 році Росія захоплювала в першу чергу.Щоб хоч якось узаконити крадіжку, нелегітимний Кримський парламент, підконтрольний Кремлю, «націоналізував» майже 500 українських підприємств.Ми втратили бурові установки, газопроводи, власний флот та адмінбудівлі. Збитки оцінюємо в $5 млрд. Тож, Нафтогаз звернувся з позовом проти Росії про стягнення збитків до арбітражного трибуналу в Гаазі відповідно до двосторонньої угоди про взаємний захист інвестицій між Україною та Росією.Арбітраж розглядає справи у кілька етапів. Перший – чи питання розгляду в його компетенції. Другий – чи дійсно Росія має бути відповідачем. На третьому етапі арбітраж визначає суму компенсації.У березні 2019 року трибунал ухвалив рішення на користь Нафтогазу, і постановив, що Росія є відповідальною за незаконне захоплення активів Нафтогазу в Крим.Тобто арбітраж сказів «так» по двом етапам розгляду. Чекаємо на заключний етап.Наразі Росія використовує надра 9 родовищ Чорноморнафтогазу. «РФ досі видобуває газ. І станом на сьогодні РФ нелегітимно зі всіх родовищ, які належать Україні, вже видобула 9,2 млрд м куб», - Світлана Нєжнова, генеральний директор ДАТ Чорноморнафтогаз.Цих обсягів вистачило б на рік роботи всієї промисловості України.«Коли я бачила наші бурові Петро Годованець та Україна, на них зафарбували назви. Візуально бурові в дуже поганому стані, порівняно з тим, як вони виглядали у 2014 році. Росіяни не вкладають в родовища, в обладнання -все працює на виснаження», - підкреслює Світлана Нєжнова.Наразі відомо про 10 позивів до РФ. По двом компаніям арбітраж вже виніс рішення: ЕверестІстейт, відсудив $130 млн та державний Ощадбанк – $1,1 млрд + відсотки, які нараховуються з моменту винесення рішення до моменту фактичної компенсації.Якщо Росія не виплачує компенсацію, то українські компанії можуть арештовувати російські активи на території інших держав: нерухомість, акції, платежі на користь РФ від іноземних кредиторів. Це складна задача, але вона посильна.Про складність арбітражного процесу, компенсації за вкладені активи, як російські військові кораблі охороняють бурові і не дають к ним підійти, дивіться у сюжеті.Дякуємо за сюжет Крым Реалииhttps://www.facebook.com/krymrealii

Gepostet von Нафтогаз України - Naftogaz am Mittwoch, 29. Mai 2019

«Коли я бачила наші бурові «Петро Годованець» та «Україна», на них зафарбували назви. Візуально бурові в дуже поганому стані, порівняно з тим, як вони виглядали в 2014 році. Росіяни не вкладаються в родовища, обладнання — все працює на виснаження», — сказала Нєжнова, і додала, що зараз росіяни користуються девʼятьма родовищами компанії.