Український драматург заявив, що НВО без дозволу використав його твір у серіалі «Чорнобиль»

Перегляди:
2053
Автор:
Олена Козаченко
Дата:

Після виходу 27 травня в Україні 4 серії американсько-британського серіалу «Чорнобиль» виробництва каналу HBO чимало користувачів помітили, що в епізоді було використано роботу відомого українського драматурга Павла Ар'є.

Йдеться про монолог баби Прісі з п'єси Ар'є «На початку і наприкінці часів», у якому вона розповідає, чому не буде евакуюватися із зони Чорнобильської катастрофи.

І сам драматург був шокований побаченим.

«Подивився початок 4 серії... ШОК!!!» — пише Павло Ар'є у Facebook.

подивився початок четвертої серії...ШОК!!! Піднявся аж тиск. Сиджу втикаю в екран

Gepostet von Pavlo Arie am Mittwoch, 29. Mai 2019

Однією з перших свої здогадки щодо плагіату висловила журналістка Олена Ребрик. 28 травня у Facebook вона звернулась до Павла Ар'є і запитала, чи в курсі він, що HBO використали його діалоги і монолог у 4 серії »Чорнобиля».

«Паш, у 4 серії абсолютно ідентичний діалог і монолог зі «Сталкерами». Момент, коли вона розповідає, чому не буде евакуюватися. Що відбувається?» — пише журналістка.

Апд: люди ви задовбали! Я ні слова не писала про гонорари чи суди, це в нас поки у площині фентезі. Я написала про свої...

Gepostet von Olena Rebryk am Dienstag, 28. Mai 2019

30 травня Олена Ребрик зробила допис, в якому підтвердила інформацію, що справді монолог з п'єси Ар'є було використано в серіалі «Чорнобиль» без згоди українського драматурга.

«Павло підтвердив, що НВО використало його бабу Прісю («На початку і наприкінці часів», або «Сталкери») для монологу в «Чорнобилі». У нього тиск і абсолютна фрустрація зараз», — пише журналістка.

Фрустрація і нерозуміння. Я виявилася права. Павло підтвердив, що НВО використало його бабу Прісю (На початку і...

Gepostet von Olena Rebryk am Mittwoch, 29. Mai 2019

Однак, читач сам може порівняти чи схожі монологи в серіалі та в пʼєсі.

Уривок з серіалу «Чорнобиль»

Відео вистави за п'єсою Павла Ар’є «На початку та наприкінці часів»

  • Павло Ар'є — псевдонім відомого українсько-німецького драматурга. Став відомим після написання п'єси «На початку і наприкінці часів» (2013) та появи низки успішних вистав на її основі, які стали культовими серед українських глядачів. П'єси Ар'є перекладені словенською, чеською, німецькою, англійською, польською, французькою мовами. Окрім драматургії, Ар'є також займається малярством як художник-концептуаліст. Живе і працює у Львові, Києві та Кельні.
  • В американсько-британському серіалі «Чорнобиль» виробництва каналу HBO йдеться про події 1986 року, коли стався вибух четвертого реактора на Чорнобильській атомній електростанції. Ролі виконали Стеллан Скарсгард, Емілі Вотсон, Джаред Гарріс, Джессі Баклі. Режисер — швед Йоган Ренк. Знімали фільм на Ігналінській АЕС у Литві, зйомки відбувалися також і в Україні. Прем'єра серіалу відбулася на HBO 6 травня 2019 року. Він складається з п'яти епізодів.
  • Міні-серіал «Чорнобиль» виробництва американського телеканала HBO очолив рейтинг серіалів усіх часів, які здобули найвищу оцінку глядачів за даними International Movie Data Base, — 9,7.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо