Гепрокуратура відкрила справу через відео про «захоплення» Румунією Буковини та частини Одеської області

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу через відео про уявне захоплення Румунією території Буковини та частини Одеської області в 2022 році. Досудовим розслідуванням займатиметься Служба безпеки.

Проведено оперативну нараду щодо розслідування кримінального провадження за фактом посягання на територіальну цілісність...

Gepostet von Генеральна прокуратура України am Dienstag, 4. Juni 2019

На оперативній нараді було зазначено, що справу порушено за статтею про зазіхання на територіальну цілісність, а основними підозрюваними вважаються російські спецслужби.

«Однією з основних версій слідством розглядається варіант спеціальної інформаційної операції з боку російських спецслужб», — йдеться у повідомленні.

Також узгоджено план досудового розслідування. «Прийнято рішення про невідкладне прийняття правоохоронними, розвідувальними та іншими державними органами спільних заходів, спрямованих на запобігання і припинення такої протиправної діяльності», — повідомляє прес-служба ГПУ.

  • 26 травня на YouTube зʼявилося аматорське відео про уявну окупацію Румунією Чернівецької та частини Одеської областей. На відео намальована схема «захоплення». У ньому наголошується, що каталізатором для таких дій може стати активізація бойових дій на сході України, аж до повномасштабного наступу російських окупаційних сил.
  • 2 червня головний військовий прокурор Анатолій Матіос ініціював розслідування через це відео. Пізніше автор відеоролика опублікував іронічне послання для Матіоса, в якому назвав план «окупації» жартом і зазначив, що описав альтернативну реальність, яка ляже в основу його електронної книги. У своєму посланні він додав, що не очікував такої реакції від українських правоохоронців.