Парламент спростив процедуру надання громадянства іноземцям-добровольцям

Автор:
Олена Козаченко
Дата:

Верховна Рада спростила отримання українського громадянства іноземцями та особами без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України. За законопроект № 3433 проголосували 230 народних депутатів.

Прийнятий за основу документ скасовує вимогу для іноземців-ветеранів АТО безперервно проживати на законних підставах на території України протягом останніх 5 років, а також володіти українською мовою.

Доказом участі іноземця в захисті територіальної цілісності є довідка Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ або командира підрозділу, задіяного в проведенні антитерористичної операції, а також рішення суду, яким встановлено факт участі іноземця в захисті територіальної цілісності України.

Під участю в захисті територіальної цілісності України пропонується розуміти надання іноземцями інструкторської допомоги Збройним силам, МВС та іншим законним військовим формуванням, волонтерська діяльність безпосередньо в зоні АТО, а також інша практична допомога, яка сприяла забезпеченню обороноздатності України.

Gepostet von Телеканал "Рада" am Mittwoch, 5. Juni 2019

Крім того, проектом передбачається встановлення обмежень щодо добровільного або примусового повернення таких іноземців та осіб без громадянства до держави-агресора або країни, яка не визнає територіальну цілісність України або підтримує агресію проти України.