Помер український письменник Юрій Мушкетик

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Гонтар Володимир / УНІАН

На 91-му році життя помер український письменник Юрій Мушкетик. Про це у Facebook повідомив голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський.

Тяжка новина. Сьогодні вранці помер Юрій Мушкетик, один із класиків новочасної української літератури. Про це мені щойно повідомила його дочка Леся. Світла пам'ять і Царство Небесне, шановний Юрію Михайловичу.

Gepostet von Михайло Сидоржевський am Donnerstag, 6. Juni 2019

«Сьогодні вранці помер Юрій Мушкетик, один з класиків сучасної української літератури. Про це мені щойно повідомила його дочка Леся», — написав він.

Мушкетик народився в 1929 році. Після закінчення школи навчався на філологічному факультеті Київського університету, потім — в аспірантурі при кафедрі української літератури. З 1956 року працював заступником редактора і головним редактором журналу «Дніпро». З 1986 по 2001 рік — голова Національної спілки письменників України. Має звання Героя України.

Мушкетик написав такі повісті, як «Семен Палій», «Чорний хліб», «Біль», «Суд», романи «Гайдамаки», «Серце і камінь», «Яса», «Останній гетьман» та багато інших творів. За його творами зняті кінофільми «Біла тінь», «Позиція», «Біль». Книги Мушкетика переведені багатьма мовами, зокрема литовською, болгарською, німецькою, іспанською.