СБУ затримала офіцера запасу, який працював на ФСБ. Він займався вербуванням та готував убивства

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Співробітники Служби безпеки в Маріуполі при передачі секретних відомостей затримали офіцера запасу Збройних сил, який працював на ФСБ Росії. Як повідомляє прес-служба СБУ, чоловік був завербований в 2017 році кадровим співробітником російської спецслужби на зустрічі випускників Ленінградського вищого військово-політичного училища протиповітряної оборони ім. Ю. Андропова.

Співробітники контррозвідки Служби безпеки України викрили та припинили протиправну діяльність агента російської...

Gepostet von Служба безпеки України am Donnerstag, 6. Juni 2019

Офіцер запасу займався вербуванням чинних працівників СБУ, брав участь у підготовці вбивств офіцерів української спецслужби, збирав інформацію про переміщення військової техніки та дислокації військових підрозділів у зоні Операції обʼєднаних сил.

При обшуку на місці його проживання було знайдено велику кількість мобільних телефонів, сім-карт, магнітних носіїв інформації, а також кілька компʼютерів, які використовувалися для обробки, зберігання і передачі розвідувальних відомостей.

Контррозвідники СБУ зʼясували, що офіцер координував свої дії з громадянином України Вʼячеславом Левченком, який працює на так зване «МГБ ДНР». Про Левченка відомо, що в 1980-х він служив у прикордонних військах КДБ СРСР, а потім займав різні посади в органах МВС України та Управлінні державної пенітенціарної служби в Дніпропетровській області. У 2014 він був затриманий за участь у терористичному угрупованні, проте через деякий час його обміняли на полонених українських військових.

Затриманому офіцеру запасу оголосили про підозру у держзраді та вже обрали запобіжний захід у вигляді утримання під вартою терміном на 60 діб.