Представник президента Герус заявив, що Зеленський жартував про зниження тарифів. Пізніше він вибачився за свої слова, пославшись на брак досвіду

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Представник президента в Кабінеті міністрів Андрій Герус вибачився за свої слова про те, що президент Володимир Зеленський «жартував про зниження тарифів» і методику формування цін «Роттердам+».

У своєму Facebook він написав, що ЗМІ неправильно інтерпретували його заяву, і послався на свій невеликий політичний досвід.

Хочу вибачитися за невдалу свою фразу про те, що «Зеленський жартував про зниження тарифів». Дається взнаки брак...

Gepostet von Andriy Gerus am Mittwoch, 12. Juni 2019

«Хочу вибачитися за свою невдалу фразу про те, що «Зеленський жартував про зниження тарифів». Дається взнаки брак політичного досвіду, зокрема у спілкуванні з журналістами. Звичайно, тарифи — це болюча тема, а тому погана тема для жартів або необачних коментарів», — написав він.

У своєму пості Герус зазначив, що президент вже двічі скликав нараду щодо можливості зниження тарифів для населення, робота з цього питання триває. «Це має відбутися, не спричинивши девальвації, додаткової інфляції чи економічної кризи», — додав він та уточнив, що рішення щодо тарифів має комплексний план.

За словами Геруса, план полягає в тому, щоб знизити тарифи там, де це можливо зробити без побічних ефектів, демонополізувати енергетичні ринки, переглянути правила надання субсидій, модернізувати житловий фонд, а також збільшити дохід населення.

Що сталося?

11 червня Герус заявив в ефірі програми «Он воно як» на YouTube-каналі BIHUS.info, що президент не давав обіцянок знижувати тарифи.

«Зеленський прямо ніде не обіцяв зниження тарифів, хоча ми всі розуміємо і він розуміє, що це є проблемою. Якщо подивитися, що саме казав Зеленський в ролику про тарифи, то там він заявляв про необхідність збільшення видобутку газу, інвестування та розвиток експорту. Тоді ціна на газ в нашій країні впаде на 20—30%, а може і більше», — сказав Герус.

Пізніше низка ЗМІ написали, що представник президента в Кабміні назвав жартом обіцянки Зеленського з цього питання.