Від 12 до 17 років вʼязниці. Російський суд виніс вироки пʼятьом кримськотатарським активістам у «справі Хізб ут-Тахрір»

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону виніс вироки пʼятьом кримськотатарським активістам у так званій «справі Хізб ут-Тахрір».

Про це повідомляють на сторінці «Кримської солідарності» у Facebook.

⚡СУД ВЫНЕС ПРИГОВОР СИМФЕРОПОЛЬСКОЙ ГРУППЕСегодня, 18 июня 2019 года, состоялось заключительное судебное заседание в...

Gepostet von Крымская солидарность am Dienstag, 18. Juni 2019

Суд засудив Абдуллаєва Теймура до увʼязнення терміном на 17 років суворого режиму з обмеженням волі на строк 18 місяців, Абдуллаєва Узеіра — до 13 років, Саледінова Айдера — до 12 років, Ісмаїлова Рустема — до 14 років, а Джемаденова Еміля — до 12 років.

Усіх їх звинувачували в тероризмі.

«Кожен з хлопців зазначив, що їх переслідування політично мотивоване, а боротьба з ісламом у Росії перетворилася у боротьбу з інакомисленням. І сьогодні все дійшло до того, що переслідують не лише мусульман, а будь-яку людину, яка мислить не так, як того хоче система», — сказала адвокат Ліля Гемеджі і додала, що вирок буде оскаржений у вищій інстанції, пише «Крим.Реалії».

Що таке «Хізб ут-Тахрір»?

Міжнародна ісламська політична організація, заснована в 1953 році у Східному Єрусалимі. Вона виступає за відновлення справедливого ісламського способу життя та ісламської держави (халіфату). У Росії ця організація визнана терористичною і заборонена з 2003 року. В ЄС і США вона діє вільно та відкрито.