ПАРЄ проголосувала проти дебатів щодо відповідальності Росії за катастрофу MH17

Дата:

Council of Europe Parliamentary Assembly / Flickr

Члени Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) не підтримали проведення дебатів про підсумки розслідування загибелі рейсу MH17 і ролі Росії в катастрофі пасажирського літака. Про це повідомляється в Twitter Асамблеї.

«ПАРЄ відхилила запит про проведення термінових дебатів по темі «Зобовʼязаня всіх країн забезпечити правосуддя щодо людей, які збили рейс MH17 17 липня 2014 року», — йдеться в повідомленні.

Крім того, ПАРЄ відмовила в проведенні термінових дебатів по темі поновлення членських внесків Росії.

Запити надійшли до ПАРЄ раніше в понеділок.

Позиція ПАРЄ обурила українську делегацію. Про це повідомив член делегації, нардеп Борислав Береза (позафракційний). За його словами, це порушення правил Асамблеї.

Только что президент ПАСЕ Лилиан Мари Паскье нарушила регламен Ассамблеи. Для изменения повестки дня требуется 2/3...

Gepostet von Borislav Bereza am Montag, 24. Juni 2019

Літня сесія ПАРЄ проходить у Страсбурзі з 24 по 28 червня 2019 року. На ній планується переобрання генерального секретаря Ради Європи, а також суддів Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Вибори генсека і суддів призначені на 26—27 червня.

  • У 2014 році делегацію РФ позбавили права голосу в ПАРЄ за анексію Криму і виключили з усіх керівних органів. Російська делегація після цього не присутня на сесіях, а Москва перестала сплачувати членські внески в ПАРЄ та Раду Європи.
  • Депутат Верховної Ради Олексій Гончаренко (фракція «Блок Петра Порошенка») прийшов на засідання Парламентської асамблеї Ради Європи в рукавичках, протестуючи проти повернення Росії в ПАРЄ.