Повернення Росії у ПАРЄ: Геращенко заявила, що АП та Зеленський не відповіли на прохання про екстрену зустріч

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Віцеспікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що Адміністрація президента і Володимир Зеленський не відреагували на прохання української делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) про проведення зустрічі щодо можливого повернення російської делегації.

Про це вона написала у Facebook.

Напередодні червневої сесіі ПАРЄ в Страсбурзі українська делегація звернулася до АП ( чи до офісу, чи до бюро, як там...

Gepostet von Iryna Gerashchenko am Montag, 24. Juni 2019

«Напередодні червневої сесії ПАРЄ в Страсбурзі українська делегація звернулася до АП (чи офісу, або в бюро, як там правильно) і нового президента з проханням про зустріч. Щоб обмінятися інформацією про виклики, узгодити наш спільний план дій, проговорити, як тримати оборону в РЄ [Раді Європи]. Це вимагало серйозної кулуарної роботи, тиску на наших міжнародних партнерів, щоденних телефонних переговорів із партнерами не тільки в межах міжпарламентського діалогу та дипломатичної роботи. Це вимагало в першу чергу лідерства президента. Так було всі попередні 5 років [...]. На звернення нашої делегації ми не отримали жодної відповіді з АП і від президента. Наша делегація залишилася один на один у цій залі», — написала вона.

Геращенко зазначила, що зараз українська делегація намагається не пустити Росію знову у ПАРЄ та подала 250 поправок до тексту рішення про повернення російської делегації. Раніше вона зазначала, що текст було внесено до порядку денного з низкою процедурних порушень.

Пізніше Геращенко написала, що на голосуванні відхилили понад 200 українських поправок до резолюції про повернення делегації РФ.

Наша делегація підготувала більше 200 поправок, аби заблокувати повернення російської делегації. Алексей Гончаренко і...

Gepostet von Iryna Gerashchenko am Montag, 24. Juni 2019

За її словами, «за» проголосували 52 євродепутати, а 110 — «проти».

Що відбувається?

Сьогодні вночі у Страсбурзі може бути прийнято рішення про знищення санкційного механізму шляхом повернення російської делегації, яка була виключена в 2014 році через окупацію Криму і Донбасу.

Раніше член української делегації Леонід Ємець розповів, що за Росію виступають Франція, Німеччина, Італія, Ісландія, Сан-Марино, Туреччина, Нідерланди, Швейцарія, Норвегія, Монако. Проти Росії — Україна, Велика Британія, Польща, Грузія, Литва. При цьому премʼєр Британії Тереза Мей підтримала повернення права голосу російській делегації у ПАРЄ, заявивши, що збереження РФ у Раді Європи дозволить покарати Росію за порушення нею прав людини.