ПАРЄ затвердила резолюцію щодо повернення Росії. Українська делегація покидає Асамблею

Дата:

Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) проголосувала проти поправки, якою пропонувалося відмовити делегації Росії в повноваженнях. Поправкою пропонувалося вилучити з резолюції фразу: «Асамблея постановляє ратифікувати (підтверджує) повноваження делегації Російської Федерації».

Як передає «Європейська правда», ПАРЄ відхилила всі поправки представників України, Грузії, Великобританії, Латвії та низки інших держав, і затвердила резолюцію в цілому. За резолюцію проголосували 116 делегатів, 62 бути проти та 15 утрималися.

Перед голосуванням заступник голови фракції БПП, член української делегації в ПАРЄ Олексій Гончаренко виступив із промовою і процитував Олега Сенцова: «Якщо нам судилося стати цвяхами у кришку труни тирана, то я хотів би бути таким цвяхом».

«Це був мій останній на цій сесії виступ у Раді Європи. Це були 5 років боротьби і великої дипломатичної роботи. Так, під кінець, ми програли битву», — написав у Facebook Гончаренко.

Если судьба Украины — быть одной в борьбе против тирании и нарушении прав человека, то мы будем бороться и уйдем с поля боя только тогда, когда победим. Мое последнее на этой сессии выступление в Совете Европы. Это были 5 лет борьбы и большой дипломатической работы. Да, под конец, мы проиграли битву. Россия вернулась. Аргументы про диалог и конструктив — смешные. Грустно, что европейские коллеги не понимают, что происходит, и пытаются в старой парадигме выстроить взаимоотношения с Россией. Как будто не было аннексии Крыма, как будто нет войны на Донбассе, как будто у них же в их странах не действуют российские шпионы, которые травят газом, убивают мирное население и сбивают самолеты. Этого всего не было. Олег Сенцов, которого россияне держат в плену уже 5 лет, написал письмо, в котором есть такие слова: Если нам суждено стать гвоздями в крышку гроба тирана, то я хотел бы быть таким гвоздем. Просто знайте, что этот гвоздь не согнется. Я хочу обратиться ко всем парламентариям: если и суждено, что Украина останется одна на поле битвы против путинского режима, против диктатуры, против смертей и терроризма, то знайте, что мы не согнемся. Вне зависимости от ваших голосований, правил и уставов. Мы будем стоять до конца.

Gepostet von Алексей Гончаренко am Mittwoch, 26. Juni 2019

Після голосування нардеп від БПП, член української делегації Володимир Арʼєв заявив, що делегація від України залишає Асамблею. «Дуже і дуже дякую всім колегам з української делегації за спільні битви і перемоги, дякую за гідне протистояння несправедливості до кінця», — зазначив нардеп.

Злочинців залишили непокараними. Проігнорували вбитих, наплювали на поранених і скалічених, забули про постраждалих....

Gepostet von Volodymyr Ariev am Mittwoch, 26. Juni 2019
  • У ніч на 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію, яка змінює її внутрішні правила та ускладнює процедуру застосування санкцій, зокрема стосовно Росії. Фактично це дає можливість російській делегації повернутися до роботи як повноцінному члену.
  • 25 червня Україна, Грузія та Британія оскаржили відновлення повноважень Росії в ПАРЄ.
  • 26 червня Регламентний комітет Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) відклав рішення щодо підтвердження повноважень Росії в Асамблеї. Про це на сторінці у Facebook повідомив нардеп від БПП та член української делегації Володимир Арʼєв. За його словами, з процедурних причин комітет одноголосно надіслав до Венеціанської комісії на вивчення питання: чи є депутатами ті, хто обрані в російський парламент за допомогою голосів Криму в одномандатному окрузі РФ (за партійними списками).