Нідерландська залізниця сплатить €50 млн жертвам Голокосту. У роки війни вона перевозила євреїв до концтаборів

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
Нідерландська залізниця сплатить €50 млн жертвам Голокосту. У роки війни вона перевозила євреїв до концтаборів

Поїзд на Аушвіц, Вестбрук, Голландія, 1942-43 рр.

Rudolf Breslauer / Wikimedia Commons

Нідерландська залізниця виплатить до 50 млн євро родичам жертв Голокосту, яких у роки Другої світової війни перевозила до концтаборів, пише The Guardian.

Проведені дослідження рекомендували залізниці запропонувати виплати близько 500 колишнім вʼязням таборів і 5 500 найближчим родичам загиблих. Згідно з планом компенсації, кожному, хто залишився в живих, запропонують €15 тис., €7,5 тис. запропонують вдовам та вдівцям, а також €5 тис. для дітей потерпілих. Компанія планує сплатити від €40 до €50 млн.

Як пише видання, це рішення підсумовує закінчення трирічного судового процесу 83-річного Сало Мюллера, колишнього фізіотерапевта з футбольного клубу «Аякс». Його батьків перевезли з Амстердама до голландського транзитного табору Вестерборк, звідки вивезли в Аушвіц, де вони загинули.

У 2005 році компанія офіційно вибачилася перед жертвами Голокосту, проте відкинула ідею компенсації. Залізниця змінила думку після судового позову Мюллера, підтриманого відомим голландським адвокатом з прав людини Лізбет Зегвельд.

Нацисти заплатила нідерландській залізниці суму, еквівалентну нинішнім $3 млн за доставку 102 тис. євреїв до концентраційних таборів у всій Європі. Останній поїзд виїхав 13 вересня 1944 року, незадовго до того, як значна частина штату залізниці почала страйкувати, намагаючись прискорити завершення німецької окупації.


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо