В Азовському морі українські кораблі на навчаннях супроводжували російські катери

Перегляди:
3339
Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Під час спільних навчань кораблів та катерів морської охорони Держприкордонслужби та ВМС України в Азовському морі прикордонні патрульні катери ВМФ Росії вели супровід.

Про це повідомляє штаб операції Обʼєднаних сил.

На Приазов’ї проведено спільні навчання кораблів та катерів морської охорони ДПСУ та ВМС України#ООС #Операція_ОСДля забезпечення охорони морського кордону у разі ускладнення обстановки, подібні навчання проходять щотижня. Катери ВМС Збройних сил України виходять в акваторію Азовського моря та відпрацьовують вправи згідно плану бойової підготовки. «Виконали завдання бойової підготовки сумісно з силами Державної прикордонної служби України. Відпрацьовували такі вправи як: сумісна стрільба по морській цілі, надання катеру, який втратив хід, допомоги, а також проводили затримання судна і силовий захват судна-порушника в акваторії Азовського моря», – розповідає командир катера «Лубни» капітан-лейтенант Іван Долгіх. «Складнощів по виконанню завдань взагалі не виникало. Катери прикордонної служби РФ постійно нас супроводжують, але не заважають виконувати наші завдання. На зв’язок з нами не виходять, тобто не відволікають від роботи. Головне для екіпажу постійно бути в готовності, підготовленим і виконувати завдання за призначенням» – додав Іван Долгіх.Також він додав, що артилерійські стрільби проходять майже щотижня, тому добре відпрацьовані елементи. Зо словами Івана Долгіх, найважчий етап в сьогоднішніх навчаннях – це такий елемент, як захват судна порушника, його блокування. Виконали на відмінно. «Екіпаж в мене підготовлений, це перший екіпаж який приймав цей катер, був присутній на спуску катеру, у Кузні на Рибальскому в місті Києві. Тому екіпаж матеріальну частину добре знає, підготовлений та готовий виконувати завдання за призначанням» – повідомив командир катера «Лубни».

Gepostet von Операція об'єднаних сил / Joint Forces Operation am Mittwoch, 26. Juni 2019

«Катери прикордонної служби Російської Федерації постійно супроводжують нас, але не заважають виконувати наші завдання. На звʼязок з нами не виходять, тобто не відволікають від роботи. Головне для екіпажу — постійно бути в готовності, підготовленим і виконувати завдання за призначенням», — розповів командир катера «Лубни», капітан-лейтенант Іван Довгих.

Він зазначив, що артилерійські стрільби українські кораблі відпрацьовують майже щотижня, і зазвичай росіяни завжди поруч.

Цього разу військові відпрацьовували спільні стрільби по морських цілях, надання допомоги катеру, який втратив хід, а також проводили затримання судна і силове захоплення судна-порушника.