В Україні розроблять Стратегію кібербезпеки. Електронні держресурси перевірять на захист

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Данилюк анонсував нову Стратегію кібербезпеки, яку розроблять за підсумками перевірки всіх державних електронних ресурсів на захищеність від атак.

Про це він написав у Facebook.

Рівно два роки тому, напередодні Дня Конституції, Україна зазнала кібератаки, з якою не стикалася за всю історію незалежності. Цю загрозу не можна відчути, вона існує тільки на екранах, а тому може здатися, що вона нестрашна. Але кібератака вірусом «Petya» звернула на себе увагу не тільки України, але й всього світу. Вірус атакував десятки українських банків, медіаресурсів, держустанов та приватних підприємств. Постраждали компанії і в інших країнах, але згідно даних компанії Symantec, близько 60% зафіксованих випадків атаки були саме в Україні. Ми були основною ціллю. Хакерам були потрібні не гроші: за весь час вони ‘заробили’ близько $10 000 доларів, їх метою був хаос. Розслідування показало, що атаку координували з Росії. Кібертерористи хотіли паралізувати банківську систему України, вивести з ладу об’єкти критичної інфраструктури. Це б спричинило паніку, а як наслідок — кризу в державі. На момент, коли поширення вірусу вдалося зупинити, за офіційними даними компанії Microsoft, вже було заражено близько 13 000 комп’ютерів у більш ніж 200 установах. Подібні кібератаки, направлені на підрив економіки, разом із пропагандою та енергетичним шантажем — ще одна зброя Росії у гібридній війні. Ми зробили свої висновки, нехтувати кібербезпекою не можна ні в якому разі. Під моїм головуванням роботу Національного координаційного центру кібербезпеки буде спрямовано на попередження подібних ситуацій. Ми зробимо усе від нас залежне, знайдемо найкращих спеціалістів, щоб український кіберпростір був захищений від будь-яких загроз. Цього року згідно з рішенням РНБО державні електронні інформаційні ресурси пройдуть огляд стану кіберзахисту. За його результатами буде підготовлена нова Стратегія кібербезпеки. У нашої країни є 5-річний досвід протистояння з потужним ворогом у кіберпросторі, він стане у нагоді при формуванні нового плану. В Україні працюють одні з найкращих ІТ-фахівців у світі, ми можемо захистити наш кіберпростір силами своїх талантів. Ми відкриті до пропозицій. Якщо ви спеціалізуєтеся на кіберзахисті і хочете допомогти Україні стати більш безпечною, надсилайте свої ідеї на Pr1@rnbo.gov.ua

Gepostet von Alex Danylyuk am Donnerstag, 27. Juni 2019

Данилюк нагадав, що в 2017 році на Україну була здійснена масштабна кібератака з Росії, від якої постраждали десятки українських банків, медіаресурсів, держустанов і приватних підприємств. Було заражено понад 13 тисяч компʼютерів у понад 200 держустановах.

«Цього року згідно з рішенням РНБО державні електронні інформаційні ресурси пройдуть огляд стану кіберзахисту. За його результатами буде підготовлена нова Стратегія кібербезпеки. У нашої країни є 5-річний досвід протистояння з потужним ворогом у кіберпросторі, він стане у нагоді при формуванні нового плану», — написав Данилюк.

Він зазначив, що Україна може своїми силами протистояти нападам. «В Україні працюють одні з найкращих ІТ-фахівців у світі, ми можемо захистити наш кіберпростір силами своїх талантів. Ми відкриті до пропозицій. Якщо ви спеціалізуєтеся на кіберзахисті і хочете допомогти Україні стати більш безпечною, надсилайте свої ідеї на [email protected]», — додав Данилюк.