Зеленський дав українські паспорти 14 іноземцям, які воювали на Донбасі

Дата:

Адміністрація Президента України

Президент Володимир Зеленський надав громадянство іноземцям, які захищали Україну на Донбасі. Про це повідомлено на сайті глави держави.

Президент підписав указ № 466/2019, за яким українські паспорти отримають 14 осіб: Дмитро Белогорцев, Давид Гачечіладзе, Абдул Джаліл, Тачі Джафаров, Рудольф Єгоренко, Тенгіз Занадзе, Гіоргі Кахніашвілі, Валерій Колот, Мераб Концелідзе, Мамука Музашвілі, Юрій Савилов, Левани Хуцишвілі, Арсланбек Карімов і Юлія Толопа.

«Це перші рішення про надання громадянства України особам, які захищали наш суверенітет і територіальну цілісність. Наступні будуть прийняті після надходження матеріалів від Міграційної служби та їх розгляду в установленому порядку», — повідомили в пресслужбі.

Зеленський підкреслив, що з боку президента не буде «штучного гальмування або затягування цього процесу, як було раніше».

  • В інавгураційній промові Володимир Зеленський заявив, що надасть громадянство України всім, хто «готовий будувати нову, сильну та успішну Україну». «Ви повинні їхати в Україну не в гості, а додому», — заявив він.
  • 28 травня Володимир Зеленський повернув експрезиденту Грузії й колишньому голові Одеської обласної адміністрації Міхеїлу Саакашвілі українське громадянство.