«Так далі тривати не може». Політвʼязень Гриб написав листа українській владі

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Політувʼязнений українець Павло Гриб, якого засудили в Росії за «заклики до тероризму», написав відкритий лист українській владі, в якому попросив нарешті вирішити питання вʼязнів Кремля.

Текст листа у Facebook опублікував батько Павла Ігор Гриб.

В День народження Павла оприлюднюю його Звернення.ЗверненняШановна громаде!Я, Павло Гриб, український патріот,...

Gepostet von Ігор Гриб am Sonntag, 30. Juni 2019

«Я, Павло Гриб, український патріот, засуджений за сприяння терористичній діяльності на шість років позбавлення волі, разом з усіма політичними полоненими, від імені усіх українських військових, політв’язнів путінського режиму звертаюсь до української влади, Президента України, депутатів Верховної Ради, уряду України — вирішить нарешті нашу долю!» — написав він.

Гриб зауважив, що кількість вʼязнів Кремля зростає, і зараз їх понад 100. Він закликав націоналістів, волонтерів, діячів культури, воїнів, а також небайдужих українців не залишатися осторонь і «сказати своє слово», щоб «донести правду про переслідування патріотів України спецслужбами Московії».

«Так далі тривати не може, і необхідно змусити ворога розпочати перемовини [...]. З початку цього року не стали за всілякими клопотами, подіями і виборами помічати, як ув’язнюють і мордують все більше і більше нових патріотів, значить, цим вже нікого не здивуєш. Це не повинно стати в жодному разі буденною нормою життя [...]. Яке б розчарування в Україні не було, яка б влада на хвилі цього розчарування не прийшла, її обов’язок — звільнити полонених і політв’язнів, не допустити нових, закривши після цього державний кордон з Московією і Білорусією й розірвавши дипломатичні відносини з усіма ворожими країнами. Цього ми вимагаємо. Будь-яка влада має нас чути. Будь-яка інша політика в цьому напрямку є державною зрадою», — йдеться в листі.

У кінці листа Гриб додав, що політувʼязнені українці чекають дій влади. «Час пішов. Пообіцяли — працюйте», — підсумував він.

  • Українець Павло Гриб зник у Мінську 24 серпня 2017 року, коли він поїхав туди на зустріч із дівчиною. За словами юнака, на автостанції Гомеля його викрали невідомі люди в цивільному та передали іншим невідомим людям в якомусь лісі. Понад добу його тримали у приміщенні без вікон, після чого відвезли до Смоленської області, де «законно» оформили арешт.
  • 1 липня 2018 року Павлу Грибу виповнилося 20 років, у нього вроджена хвороба — портальна гіпертензія, що потребує щоденного прийому спеціальних ліків. Генконсульство України неодноразово направляло звернення до російської сторони про можливість обстеження юнака. Так і не отримавши відповіді, Україна сама відправила групу лікарів, яких до Гриба не пустили.
  • 22 березня Гриба засудили до шести років колонії у Росії за «заклики до тероризму». Після винесення вироку Гриб оголосив голодування.
  • 30 березня голова Громадської спостережної комісії Ростовської області заявив, що Гриб нібито припинив голодування.
  • 8 квітня адвокати політвʼязня Гриба оскаржили вирок.