Держбюро розслідувань підтвердило обшуки на «Прямому», працівники каналу спростовують. Що відбувається?

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Державне бюро розслідувань підтвердило обшуки на телеканалі «Прямий», які відбулися в понеділок, 1 липня. Про це йдеться на сторінці бюро у Facebook.

«Державним бюро розслідувань сьогодні проводяться слідчі дії в рамках досудового розслідування кримінального провадження щодо купівлі-продажу телеканалу «Прямий», — йдеться у повідомленні. Там додали, що конкретизація цих обшуків наразі неможлива з огляду на таємницю досудового розслідування.

У зв’язку зі значним суспільним резонансом повідомляємо наступне. Державним бюро розслідувань сьогодні проводяться...

Gepostet von Державне бюро розслідувань am Montag, 1. Juli 2019

Про що йдеться?

Про обшуки на телеканалі першим повідомив ексзаступник глави Адміністрації президента Віктора Януковича Андрій Портнов. «Друзі, хороші новини з телеканалу Порошенка «Прямий». Там зараз відбувається санкціонована судом виїмка документів у справі про відмивання коштів та легалізацію акцій телеканалу через кіпрську компанію», — написав Портнов у своєму Telegram.

Ухвалу за заявою Портнова в цій справі виніс Печерський районний суд Києва у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 62019000000000734 від 24 травня за ч. 2 ст. 212 (ухилення від сплати податків), ч. 2 ст. 209 (відмивання доходів, отриманих злочинним шляхом) Кримінального кодексу.

Що говорять на «Прямому»?

Журналіст телеканалу Юрій Петрушевський у своєму Telegram назвав слова Портнова «фейком». «Приїжджали в «Парус» представники ДБР, до них спустився юрист «Прямого» і віддав бухгалтерські документи, які і так є в податковій. Ніяких вилучень, ніяких обшуків», — написав він.

Інший ведучий каналу, Тарас Березовець теж назвав ці повідомлення фейковими, підкресливши, що таким чином здійснюється атака на телеканал з боку Офісу президента та його голови Андрія Богдана.

Ребята, не ведитесь на фейк. Никакой выемки документов на Прямом ГБР не проводит. Но на канал идёт целенаправленная...

Gepostet von Taras Berezovets am Montag, 1. Juli 2019