У Франції заборонили лаяти та фізично карати дітей

Автор:
Олена Козаченко
Дата:

Парламент Франції ухвалив закон, який забороняє фізичні покарання, приниження та знущання з дітей. Країна стала 56-ю в світі, яка заборонила такі покарання. Про це пише Le Figaro.

У Сенаті, де тривало підсумкове голосування, закон одноголосно підтримали всі присутні в залі сенатори. Ухвалений закон забороняє також принижувати дітей, лаяти їх чи знущатися з них.

«Немає нічого більш помилкового, ніж ідея про те, що звичайне насильство у сфері освіти зміцнить характер», — заявив державний секретар у справах захисту дитини Адрієн Таке.

Незадовго до обговорення законопроєкту у Франції асоціація Fondation pour lʼEnfance опублікувала дані, згідно з якими 85% французьких батьків мають звичку вдаватися до насильства «з навчальною метою», 75% жорстокого ставлення до дітей є результатом «покарань за освіту», а понад 50% батьків бʼють своїх дітей до досягнення ними дворічного віку.

Тепер заборона бити та залякувати дітей буде фігурувати в доповненій статті 222-13 Кримінального кодексу країни. Також вирішено помістити повідомлення про існування такого закону на першій сторінці медичної книжки, яку видають батькам на дитину.

Кримінальний кодекс країни і раніше забороняв насильство та передбачав покарання за нього, проте на рівні юриспруденції за батьками визнавалося право на «виправлення поведінки дітей». Міжнародні організації неодноразово критикували Францію за це.