У Франції заборонили лаяти та фізично карати дітей

Автор:
Олена Козаченко
Дата:

Парламент Франції ухвалив закон, який забороняє фізичні покарання, приниження та знущання з дітей. Країна стала 56-ю в світі, яка заборонила такі покарання. Про це пише Le Figaro.

У Сенаті, де тривало підсумкове голосування, закон одноголосно підтримали всі присутні в залі сенатори. Ухвалений закон забороняє також принижувати дітей, лаяти їх чи знущатися з них.

«Немає нічого більш помилкового, ніж ідея про те, що звичайне насильство у сфері освіти зміцнить характер», — заявив державний секретар у справах захисту дитини Адрієн Таке.

Незадовго до обговорення законопроєкту у Франції асоціація Fondation pour lʼEnfance опублікувала дані, згідно з якими 85% французьких батьків мають звичку вдаватися до насильства «з навчальною метою», 75% жорстокого ставлення до дітей є результатом «покарань за освіту», а понад 50% батьків бʼють своїх дітей до досягнення ними дворічного віку.

Тепер заборона бити та залякувати дітей буде фігурувати в доповненій статті 222-13 Кримінального кодексу країни. Також вирішено помістити повідомлення про існування такого закону на першій сторінці медичної книжки, яку видають батькам на дитину.

Кримінальний кодекс країни і раніше забороняв насильство та передбачав покарання за нього, проте на рівні юриспруденції за батьками визнавалося право на «виправлення поведінки дітей». Міжнародні організації неодноразово критикували Францію за це.


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо