Під Конституційним судом проходить мітинг проти можливого скасування закону про люстрацію

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Гонтар Володимир / УНІАН

Під будівлею Конституційного суду в Києві проходить мітинг проти можливого скасування закону «Про очищення влади», який забороняє чиновниками за президентства Януковича займати державні посади строком до 10 років.

На мітингу, який розпочався о 09:30, присутні політичні сили «Голос» Святослава Вакарчука, «Європейська солідарність» Петра Порошенка, ВО «Свобода» і «Національний корпус».

Стрім-2

Gepostet von Рома Чернышев am Donnerstag, 4. Juli 2019

«Те, що Конституційний Суд України сьогодні розглядає скасування закону «про люстрацію» — це спроба знести останній...

Gepostet von Голос am Donnerstag, 4. Juli 2019

Андрій Мохник: "Перший закон про люстрацію зареєстрував Олег Тягнибок ще в 2004 році. Тоді сили, які зараз паразитують...

Gepostet von ВО "Свобода" am Donnerstag, 4. Juli 2019

Учасники акції кажуть, що КС зараз намагається знищити досягнення Революції Гідності. Націоналісти запевняють, що скасування закону про люстрацію — це прямий російський реванш.

Зазначимо, що на мітингу єдині, хто не стоять з партійною символікою, — «Голос» Вакарчука. Через це між Вакарчуком і представниками націоналістів відбулася невелика коротка сварка.

Біля суду чергують Нацгвардія і поліція. Обстановка спокійна.

Депутат і голова парламентського комітету зі свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар у Facebook написала, що зустрілася з головою Конституційного суду Наталією Шапталою, яка заявила, що суд сьогодні винесе проміжне рішення через відсутість частини суддів.

Ми зустрілися з головою Конституційного суду Наталею Шапталою. Донесли настрої, які є сьогодні у людей щодо можливого...

Gepostet von Вікторія Сюмар am Donnerstag, 4. Juli 2019

Нагадаємо, що закон про люстрацію набув чинності 16 жовтня 2014 року. Згідно з ним, громадяни, які працювали на держслужбі за президентства Віктора Януковича, не можуть займати посади в органах влади на строк від 5 до 10 років. Крім того, при Міністерстві юстиції було створено спеціальний орган для контролю за призначеннями на керівні посади.