Росія включила Херсонес Таврійський до списку власних обʼєктів ЮНЕСКО

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Російська національна комісія Організації Обʼєднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) включила в список власних обʼєктів всесвітньої спадщини Херсонес Таврійський, розташований на території анексованого Росією Криму. Про це повідомила у Facebook заступниця міністра культури Тамара Мазур.

«Так зухвало Росія ще не діяла! Роздають прямо на сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО спецвипуск вісника комісії Нацкомісії ЮНЕСКО РФ, в якому серед російських обʼєктів всесвітньої спадщини подають наш Херсонес Таврійський!» — написала Мазур.

Вона назвала це неприпустимим порушенням усіх норм міжнародного права, «плювком в обличчя ЮНЕСКО й ООН», які неодноразово у своїх документах на вищому рівні підтвердили, що Крим є частиною України. У коментарі до посту Мазур додала, що в ЮНЕСКО «здивовані таким поворотом» і незадоволені використанням у віснику імені гендиректора ЮНЕСКО.

Так зухвало Росія ще не діяла! Роздають прямо на сесії Комітету Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО спецвипуск вісника комісії...

Gepostet von Тамара Мазур am Freitag, 5. Juli 2019

Херсонес Таврійський

Давньогрецьке місто-держава в південно-західній частині Криму. Його заснували у 422—421 рр. до н. е. грецькі вихідці з Гераклеї Понтійської як колонію на північному узбережжі Чорного моря. В античну епоху Херсонес став важливим торговельним, ремісничим і політичним центром південно-західного узбережжя Криму.

23 червня 2013 року Херсонес Таврійський був включений до списку світової спадщини ЮНЕСКО, куди також внесли і хору — сільськогосподарську округу Херсонеса.