Російський корабель, порушуючи міжнародні закони, зайшов у закритий район проведення Sea Breeze-2019

Автор:
Олена Козаченко
Дата:

Уранці 10 липня сторожовий корабель Чорноморського флоту РФ «Сметливый» зайшов у закритий для судноплавства район, де проводились стрільби корабельної артилерії в рамках міжнародних навчань Sea Breeze-2019. Про це повідомляє у Facebook пресцентр Командування ВМС України.

«Російська Федерація в черговий раз показала своє справжнє обличчя та, нехтуючи нормами міжнародного морського права, провокувала надзвичайну ситуацію в акваторії Чорного моря. Так, попри прибережне повідомлення для мореплавців щодо закриття району для проведення міжнародних навчань Sea Breeze-2019, корабель Чорноморського флоту РФ «Сметливый» близько 8 години ранку 10.07.2019, провокуючи небезпечну ситуацію, зайшов у закритий для судноплавства район, де проводилися практичні стрільби корабельної артилерії морського угрупування міжнародної коаліції», — йдеться в повідомленні.

Росія вчергове порушує міжнародні закони10.07.2019 Російська Федерація в черговий раз показала своє справжнє обличчя...

Gepostet von ВМС ЗС України am Mittwoch, 10. Juli 2019

Російський корабель був опитаний фрегатом «Гетьман Сагайдачний» відповідно до міжнародного протоколу, але удав, що має проблеми зі звʼязком.

«Даний факт є черговою підставою для міжнародної спільноти не сприймати Російську Федерацію як прогнозований субʼєкт міжнародного морського права, системні порушення якого стали нормою поведінки Росії в Чорноморському регіоні», — наголошують у командуванні ВМС ЗСУ.

Наразі у ВМС не повідомляють, які заходи вживаються стосовно російського корабля.