Нацполіція передала до суду адмінпротокол на директора НАБУ Ситника. Очільник бюро назвав це «політичними іграми»

Дата:

Національна поліція передала до суду адміністративний протокол на директора Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артема Ситника. Про це повідомила у Facebook прессекретарка генпрокурора Лариса Сарган.

За її словами, йдеться про недекларування Ситником відпочинку на одній з мисливських баз у Рівненській області.

«Сьогодні директор НАБУ Ситник черговий раз не зʼявився на виклик у Нацполіцію у справі про своє корупційне діяння. На цей раз він «сховався» у відрядження до Харкова. Представник Нацполіції змушений був зачитати протокол про корупцію на трасі під Полтавою. Усі необхідні дії завершені. Тепер справа пішла до суду», — написала Сарган.

Сьогодні Директор НАБУ А. Ситник вчергове не прийшов на виклик до Нацполіціі по справі про своє корупційне...

Gepostet von Лариса Сарган am Freitag, 12. Juli 2019

Сам Ситник повідомив, що не ховається, а поїздка до Харкова буда запланова заздалегідь. «Так, адмінпротокол, дійсно, вручили (не зачитали). І це не перший і, ймовірно, на жаль, не останній такий протокол, враховуючи специфіку моєї роботи і розслідування детективів Бюро. Як і всі попередні, вважаю його необгрунтованим. Готовий доводити це у суді. Мене не дивують такі заяви, особливо враховуючи перед виборами бажання вчергове втягнути НАБУ в політичні ігри», — цитує пресслужба слова директора бюро.

10 травня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Ситник не заплатив за відпочинок в одному із закладів у Рівненській області. «Слідчі Держбюро розслідувань встановили, що за свій відпочинок і відпочинок сімʼї своїх друзів, за письмовими заявами працівників цього господарства, пан Ситник забув заплатити досить велику суму готівкою. Тому він буде опитаний також із цього питання», — сказав Луценко.

За його словами, директор НАБУ відпочивав на одній із мисливських баз відпочинку області, назву якої Луценко не уточнив.

8 липня журналісти програми «Гроші» опублікували сюжет про відпочинок Ситника. На камеру працівники мисливської бази кажуть, що очільник НАБУ приїздить до них регулярно, але за його відпочинок платить інша людина — радник члена наглядової ради ТОВ «Фінансово-консалтингова компанія Авангард ЛТД» Микола Надєйко. У програмі також нагадали, що можновладцям заборонено законом приймати дорогі подарунки та не декларувати їх.

«Війна» Генпрокуратури з НАБУ триває три роки, коли у серпні 2016-го агенти Ситника стежили за підлеглими Луценка, які приїхали з обшуком на конспіративну квартиру НАБУ, — усе закінчилося бійкою. Ситуацію ледь владнали — Ситник і Луценко публічно потиснули один одному руки. Але генпрокурор неодноразово називав роботу НАБУ неефективною через начебто відсутність справ, доведених до суду.