На Київщині засудили чоловіка, який шантажував нардепа Грановського і вимагав пів мільйона доларів

Автор:
Тетяна Павлова
Дата:

Броварський суд Київської області визнав винним чоловіка, який вимагав пів мільйона доларів у народного депутата Олександра Грановського.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок суду від 19 червня 2019 року.

Підсудним у справі є Олександр Бондар, непрацюючий уродженець Харкова.

Як зазначається, за попередньою змовою з невстановленими особами цей чоловік вимагав у Грановського гроші за нерозповсюдження в ЗМІ відомостей, які він побажав зберегти в таємниці і які були незаконно отримані через злам електронної пошти, а потім сфальсифіковані.

Зокрема, повідомляється, що було створене фальшиве листування Грановського з оточенням щодо торговельного центру «Скай Молл» і Одеського припортового заводу. У травні обвинувачений направив нардепу на Whatsapp копії як реальних його листів, так і підроблених. 14 травня в готелі «Русь» зловмисник вимагав від Грановського $500 тис. за нерозголошення цього листування.

Підсудний повністю визнав свою провину в суді. Він розповів, що у 2015 році він познайомився з чоловіком на ім'я «Михайло», який разом зі своїми друзями займався зламуванням електронних поштових скриньок громадян, отримував звідти різноманітну інформацію, а потім шантажував власників цих скриньок та вимагав гроші.

За словами Бондаря, йому запропонували приєднатися до цієї групи, і він почав з нею постійно підтримувати зв'язок. Новий знайомий розповів підсудному, як можна незаконно заходити на різні електронні скриньки і отримувати з них дані, а також яке програмне забезпечення для цього потрібне.

За вказівкою Михайла Бондар почав спілкуватися з Грановським у WhatsApp і повідомив, що має копії його листування з іншими особами, які можна оприлюднити, якщо нардеп не заплатить йому. Як «доказ» Бондар продемонстрував копії електронних листів, зокрема й підроблених.

На питання, чому на зустрічі в готелі «Русь» від Грановського вимагали $500 тис., підсудний пояснив, що їм допомагала група з 5—6 осіб.

Бондаря затримали 15 травня на АЗС в м. Бровари під час отримання «кешу» від Грановського. Слідство у цій справі тривало менше місяця. У середині червня Броварський суд розглянув її по суті. Обвинувачений визнав свою провину і просив не карати його суворо.

Головуючий суддя урахував це як пом'якшувальну обставину. Врешті суд присудив Бондарю 5 років позбавлення волі, але застосував щодо нього відстрочку виконання вироку на 24 місяці.

Якщо протягом цього часу підсудний не попадеться знову правоохоронцям, вже через два роки він буде повністю вільний.


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо