Facebook заблокував «Книгу памʼяті полеглих за Україну» за порушення стандартів

Автор:
Тетяна Павлова
Дата:

Адміністрація соцмережі Facebook заблокувала сторінку меморіального інтернет-проєкту «Книга памʼяті полеглих за Україну».

Про це повідомляється на сторінці «Стіна народної памʼяті загиблих за Україну 2014—2018 pр.»

«Друзі, фейсбук-сторінку проєкту «Книги памʼяті полеглих за Україну» www.facebook.com/Memorybook.org.ua сьогодні вранці було остаточно заблоковано, доступ до неї відсутній. Ми подаватимемо апеляцію, але прогнозувати, коли саме її розглянуть та яким саме буде результат, ми не можемо», — заявили автори проєкту.

Перед блокуванням адміністрація Facebook надіслала чотири попередження про те, що зміст деяких дописів нібито порушує стандарти соцмережі.

Друзі, фейсбук-сторінку проекту "Книги пам'яті полеглих за Україну" www.facebook.com/Memorybook.org.ua сьогодні вранці...

Gepostet von Стіна народної пам'яті загиблих за Україну 2014-2018 p.p. am Sonntag, 14. Juli 2019

Водночас команда проєкту заявила, що не видалятиме та не перевірятиме зміст жодного з оприлюднених постів про героїв, загиблих за Україну. «Нам немає чого приховувати та ретушувати», — наголосили автори проєкту в Twitter.

Відтепер інформація про загиблих героїв України доступна на офіційному інтернет-порталі «Книга памʼяті полеглих за Україну», а також в інших соціальних мережах.

  • «Книга памʼяті полеглих за Україну» заснована 22 липня 2014 року. У ній враховані всі бойові та не бойові втрати, яких зазнала Україна у російсько-українській війні. Станом на 18 березня 2019 року до книги внесено 4090 загиблих.
  • У травні 2019 року компанія Apple заблокувала на своїх платформах український мобільний додаток «УКРОП», який призначений для українських артилеристів, розвідників і снайперів.