Кабмін ввів спецмита на російські дизпаливо та зріджений газ

Перегляди:
1674
Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Кабінет міністрів 17 липня ввів спеціальні мита на імпорт російських дизпалива (трубопровідним транспортом) і зрідженого газу. Таке рішення було ухвалено у відповідь на розширення Росією економічних санкцій проти України. Про це представник президента в уряді Андрій Герус написав у Facebook.

Вчора Кабінет міністрів прийняв Постанову, якою ввів спеціальне мито на імпорт із Російської Федерації дизельного палива...

Gepostet von Andriy Gerus am Donnerstag, 18. Juli 2019

Спецмита на дизельне паливо становитимуть 3,75% з 1 серпня 2019 року та 4% з 1 жовтня 2019 року. На зріджений газ — 1,75% з 1 серпня та 3% з 1 жовтня.

«Відповідне мито зніме понадринкову маржу трейдера-імпортера, яка виникала через логістику (дизельпровід) та інші фактори. Якщо типова ринкова маржа у крупному гурті становить $10—12/т, то на поставках трубопровідним транспортом така маржа становила $35—40/т. Таким чином, маржа трейдера буде приведена до звичайних ринкових рівнів, і відповідне рішення жодним чином не вплине на роздрібні ціни на АЗС. Усі трейдери будуть у рівних умовах», — написав Герус.

Він зазначив, що тепер окремий імпортер не зможе підвищувати ціни через конкуренцію. За словами Геруса, український бюджет додатково отримає близько 2 млрд грн на рік.

  • 26 червня Кабінет міністрів вніс зміни у перелік заборонених для ввезення на територію України товарів російського виробництва. Зокрема, заборона стосується легкових автомобілів, автобусів, тракторів, вантажівок і мотоциклів.
  • Раніше, 15 травня, Кабмін заборонив ввозити з Росії портландцемент, а також глиноземний, шлаковий, сульфатостійкий і подібні гідравлічні цементи, забарвлені або незабарвлені, готові або у вигляді клінкерів; фанеру клеєну, панелі фанеровані й аналогічні матеріали з шаруватої деревини.
  • Постанови про мита й ембарго на російські товари Кабмін продовжує щороку починаючи з 2016-го. До переліку російських товарів, які потрапили під українські обмеження, входять мʼясо, риба, крупи, зерно, хлібобулочні та кондитерські вироби, молочні продукти, кава, чай, горілка, пиво, сигарети, корми, низка хімікатів (зокрема й деякі мінеральні добрива), залізничне обладнання та інші.