Розсилка SMS та агітація на білбордах. КВУ фіксує масові порушення у «день тиші», а поліція Києва вже розслідує 38 справ

Автор:
Тетяна Павлова
Дата:

Спостерігачі Комітету виборців України (КВУ) зафіксували масові порушення законодавства у «день тиші» напередодні парламентських виборів.

Про це КВУ повідомляє на своїй сторінці у Facebook.

За даними Комітету, попри законодавчу заборону, сьогодні в округах все ще розміщені агітаційні матеріали політичних партій і кандидатів. Також впродовж останніх днів були розміщені нові білборди, які не мають вихідних даних, але при цьому виконані в стилістиці окремих кандидатів та партій.

КВУ зафіксував факти незаконної агітації в Закарпатській, Запорізькій, Херсонській, Кіровоградській, Донецькій, Одеській, Черкаській, Миколаївській, Чернігівській областях.

Так, на Херсонщині у виборчому окрузі № 186 уздовж траси Херсон — Каховка розміщено низку білбордів, виконаних у стилістиці політичної партії «Слуга народу» і з написом: «Зробимо їх ще раз! 21 липня». У цьому ж окрузі розмістили білборди на білому тлі із написом: «За свого. Не втрать свою землю!»

В окрузі № 184 помітили білборди такого змісту: «З турботою про людей! 21 липня. Обирай!»

А в окрузі № 185 розмістили білборди «#нашПАШ», що може відповідати ініціалам одного з кандидатів, а саме Павла Філіпчука, кандидата від «Опозиційної платформи — За життя».

У Запорізькій області в окрузі № 80 сьогодні зафіксували білборди з гаслами: «За рабочие места для молодежи. Владимир Кюрчев», «За сучасну медицину. Дмитро Нестеренко».

На Чернігівщині (ОВО № 210) спостерігачі КВУ виявили значну кількість агітаційних матеріалів, що досі розміщені на дошках оголошень і стовпах електроопор.

У Кропивницькому (ОВО № 99) агітували за кандидата Олександра Дануцу.

У Слов’янську розмістили зовнішню рекламу, виконану в стилістиці політичних партій «Опозиційна платформа — За життя» і «Опозиційний блок». Окремі білборди виконані в радянській стилістиці.

Крім того, кандидати та партії активно рекламуються в Інтернеті.

Зокрема, спостерігачі виявили рекламу офіційного сайту кандидата в народні депутати України у виборчому окрузі № 221 Володимира Петрова, а також сторінку з ознаками чорного PR проти кандидата в народні депутати по округу № 96 Ярослава Москаленка. Також поширюється реклама-звернення одного із лідерів партії «Патріот» Михайла Чурила і політичної партії «Опозиційний блок».

Крім того, у КВУ повідомили, що на Закарпатті у «день тиші» від імені одного з кандидатів виборцям розсилають агітаційні SMS. Зокрема, такі повідомлення зранку 20 липня отримали одразу двоє спостерігачів КВУ в Закарпатській області.

Комітет виборців України / Facebook

«SMS написане угорською мовою, і окрім порушення виборчого законодавства містить ознаки дезінформації та маніпуляції. SMS-повідомлення підписане від імені Ласло Брензовича, лідера КМКС (Товариства угорської культури Закарпаття)», — повідомили в Комітеті виборців.

У повідомленні також закликають голосувати за 3-й номер у бюлетені мажоритарного округу № 73, хоча, за даними КВУ, під цим номером в бюлетені зазначений кандидат-клон Ласло Брензовича.

КВУ фіксує масові порушення дня тишіСпостерігачі Комітету виборців повідомляють про масові факти порушень чинного...

Gepostet von КОМІТЕТ ВИБОРЦІВ УКРАЇНИ am Samstag, 20. Juli 2019

Водночас відділ комунікації поліції Києва констатує, що під час виборчих перегонів найбільша кількість правопорушень була повʼязана із незаконною агітацією — 354 випадки, можливим підкупом виборців — 51, хуліганством — 41, конфліктами — 40, перешкоджанням виборчому праву — 16, пошкодженням майна — 9.

За фактами порушень виборчого процесу слідчі розслідують 38 кримінальних проваджень. З них сім — за ст. 157 (перешкоджання здійсненню виборчого права), сім — за ст. 296 (хуліганство), три — за ст. 194 (умисне знищення або пошкодження майна), два — за ст. 346 (погроза або насильство щодо державного чи громадського діяча) та інші.

Також поліція склала 79 адміністративних протоколів за ст. 212-14 (порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях), 52 — за ст. 212-13 (виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск), три — за ст. 212-9 (порушення порядку ведення передвиборної агітації, агітації під час підготовки і проведення референдуму з використанням засобів масової інформації та порядку участі в інформаційному забезпеченні виборів) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

«Столична поліція переведена на посилений варіант несення служби, а відтак заступила на забезпечення правопорядку під час виборів народних депутатів України», — зазначили в поліції.

  • 21 липня в Україні відбудуться позачергові вибори до Верховної Ради України. Вибори відбуватимуться за змішаною системою — половину нардепів обиратимуть за закритими списками, решту — на мажоритарних округах.