Денісова: У Лукʼянівському СІЗО бракує бюлетенів. Загалом права виборців було порушені на 70 виборчих дільницях

Автор:
Олена Козаченко
Дата:

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що на 70 виборчих дільницях, де представники офісу омбудсмена проводили моніторинг, порушувалися права виборців. Про це вона повідомила на брифінгу в Києві.

«Ми запропонували провести сьогодні моніторинг 156 виборчих дільниць. На 15:00 ми перевірили роботу 101 виборчої дільниці в усіх регіонах України — це 65% від запланованого. Робота ще триває. На цю мить ми можемо зробити висновок, що на 70 виборчих дільницях були порушені права виборців — тобто 70% від перевірених. Про які саме права йдеться: 43% від перевірених — це порушення вимог до приміщень виборчої дільниці. Це означає, що кількість кабін для таємного голосування не відповідає виборчому законодавству, а кількість виборчих скриньок для голосування не відповідає нормам, встановленим законом», — розповіла Денісова.

За її словами, через це на дільницях з’являються черги з людей, які прагнуть проголосувати. Також Людмила Денісова відвідала з перевіркою столичне СІЗО, після чого вона заявила, що на одній зі спеціальних виборчих дільниць у Київському СІЗО бракує бюлетенів для голосування.

«Зафіксовано нестачу бюлетенів на одній з дільниць: на 1 106 виборців було лише 1 026 бюлетенів», — написала омбудсмен у Facebook

Л. Денісова: Лук'янівське СІЗО (21 липня 2019)

Разом зі своїми представниками здійснила візит до Київського СІЗО з метою перевірки дотримання виборчих прав громадян під час позачергових виборів народних депутатів України.Перевірила чи були усунуті зафіксовані нами порушення 31 березня та 21 квітня під час голосування на виборах Президента України.Нарешті вже на треті вибори було усунуте одне з найбільш грубих порушень. Раніше ми фіксували в установі роботу однієї спеціальної дільниці, хоча голосування відбувалося у трьох різних приміщеннях. Я вказала на цей недолік ЦВК і цього разу в СІЗО створено три спеціальні виборчі дільниці, що відповідає кількості виборців, яких 2320 осіб.На одній зі спецдільниць ми виявили, що члени комісії видавали бюлетені для голосування в одномандатному виборчому окрузі (мажоритарному) засудженим та особам взятим під варту, виборча адреса яких знаходиться поза межами виборчого округу. При цьому на інших двох спецдільницях виборцям видавали бюлетені для голосування за депутатів мажоритарників тільки якщо вони були зареєстровані на відповідному виборчому окрузі.Було зафіксовано нестачу бюлетенів – на одній із дільниць на 1106 виборців, було наявно 1026 бюлетенів.Також у порівнянні з минулими нашими візитами, цього разу було забезпечено право проголосувати утримуваним, які самостійно не могли переміщатися.

Gepostet von Людмила Денісова am Sonntag, 21. Juli 2019

Також Денісова вказала, що «усунуте одне з найбільш грубих порушень».

«Раніше ми фіксували в установі роботу однієї спеціальної дільниці, хоча голосування відбувалося в трьох різних приміщеннях. Я вказала на цей недолік ЦВК, і цього разу в СІЗО створено три спеціальні виборчі дільниці, що відповідає кількості виборців — 2 320 осіб», — зазначила Денісова.