Супутник LightSail 2 розкрив сонячне вітрило над Землею

Автор:
Олена Козаченко
Дата:

Супутник LightSail 2 успішно розгорнув своє сонячне вітрило, яке дозволить йому рухатися в космосі. Команда місії вже отримала фотографії, які підтверджують, що вітрило встановлено правильно. Про це повідомляє Planetary Society.

Супутник LightSail 2 розміром з буханець хліба був запущений на орбіту Землі наприкінці червня 2019 року за допомогою ракети-носія Falcon Heavy. Нині площа вітрила в розкладеному вигляді досягає 32 кв. м. Воно складається з чотирьох трикутних частин, з'єднаних між собою рамами з кобальтового сплаву.

Полотно вітрила тонше за людську волосину, воно виготовленого з майлара — схожої на фольгу плівки з синтетичного поліефірного волокна, що відрізняється надзвичайною механічною міцністю і стійкістю до високих температур.

Жодних наукових або дослідницьких завдань у розгортанні вітрила немає, місія має експериментальний характер. Величезне вітрило залишатиметься розкритим протягом 30 днів, тому що дослідники планують ретельно простежити за його пересуванням, яке відбувається виключно за рахунок сонячного світла.


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо