Луценко про справу суддів Окружного адмінсуду: в підозрах немає доказів, документи прийшли із запізненням, а Горбатюк займався «телепіаром»

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Генеральний прокурор Юрій Луценко прокоментував проєкти підозр чотирьом суддям Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК), яких підозрюють у втручанні в роботу державних органів, і заявив, що в отриманих проєктах підозр немає доказів, а начальник управління Спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк займався «телепіаром», коли скликав пресконференцію з цієї справи.

Про це Луценко написав у своєму Facebook.

Щодо справи суддів ОАСК. 1. Неправда, що Горбатюк не добився прийому Генпрокурора для доповіді по цій справі. Правда в...

Gepostet von Юрій Луценко am Montag, 29. Juli 2019

«Неправда, що Горбатюк не добився прийому генпрокурора для доповіді по цій справі. Правда в тому, що сам Горбатюк знаходиться з 19.07 по 12.08 у відпустці. З якої вийшов на один день для пресконференції і телепіару. Зараз знову відпочиває. Проєкти підозр, в установленому порядку зареєстровані в канцелярії, потрапили на стіл заступника генпрокурора лише в понеділок о 10:55. Хоча мої заступники працювали і в суботу, і в неділю», — написав він.

Луценко зазначив, що підлеглі Горбатюка не додали до проєктів підозр ані листа з доказами, ані інформації про негласні слідчі (розшукові) дії (НСРД).

«На завтра заступник генпрокурора збирає нараду для заслуховування доказів у справі. Саме він несе, в тому числі кримінальну відповідальність за обʼєктивність підписаної підозри. Підписувати підозри на основі телевізійної пресконференції — абсурд», — додав Луценко.

Генпрокурор зазначив, що підозри будуть підписані, якщо буде доказова база і повні протоколи НСРД. «Якщо ні — буде службова відповідальність тих, хто ставить пресконференції вище вимог КПК [Кримінального процесуального кодексу]», — написав Луценко.