Правозахисники вимагають відставки обмудсмена Денісової. Раніше в НАБУ заявили, що вона за послугу провела члена у ВККС

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Правозахисники вимагають від уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової скласти свої повноваження через заяву директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника, в якій ішлося, що Денісова допомогла голові Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) Павлу Вовку провести до складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів члена в обмін на скасування трьох протоколів Національного агентства з питань запобігання корупції.

Відповідну заяву опублікувала «Кримська правозахисна група» та «Медійна ініціатива за права людини».

ЗАЯВА ПРАВОЗАХИСНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ЩОДО НЕМОЖЛИВОСТІ ПОДАЛЬШОГО ЗАЙНЯТТЯ ЛЮДМИЛОЮ ДЕНІСОВОЮ ПОСАДИ ОМБУДСМАНА УКРАЇНИ 26...

Gepostet von Crimean Human Rights Group am Dienstag, 30. Juli 2019

«Ситуація, яка зараз склалася у звʼязку з оприлюдненням компрометуючих Л. Денісову матеріалів, загрожує незалежності всієї інституції Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини [...]. Ми вважаємо, що з метою збереження національної та міжнародної довіри до Офісу омбудсмена України Людмила Денісова не може далі обіймати посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», — йдеться у повідомленні.

Правозахисники вимагають скасувати публічний конкурс з відбору кандидата для призначення обмудсменом членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів, відкликати членів ВККС, призначених під тиском, а також скасувати накази про звільнення членів ВККС, винесені під тиском. Вони звернулися до правоохоронців з проханням відкрити кримінальну справу проти Денісової та перевірити інформацію НАБУ.

Що сталося?

26 липня Артем Ситник на брифінгу оприлюднив аудіозапис телефонних розмов між Павлом Вовком і суддею Миколою Сірошем, якого Денісова призначила членом ВККС. Згідно з записом, Ситник зазначив, що Вовк втрутився у призначення членів ВККС за квотою Державної судової адміністрації та Офісу омбудсмена. Денісова врахувала «побажання» Вовка в обмін на скасування трьох протоколів НАЗК, яке виявило недостовірну інформацію в її деклараціях у 2015, 2016 і 2017 роках.