Протести в Москві: Велика Британія вимагає переглянути повернення Росії в ПАРЄ

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Делегація Великої Британії у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) зажадала переглянути повернення делегації Росії через порушення прав людини під час мітингів у Москві. Таку позицію озвучив у Facebook представник Великої Британії в ПАРЄ Крістофер Івон.

«Я сподіваюся, що Комітет міністрів розгляне це питання у вересні, і нам потрібно буде повернутися до нього, коли ПАРЄ збереться на свою фінальну пленарну сесію на початку жовтня. Сцени, які ми спостерігали, неприйнятні й обурливі», — цитує він заяву глави делегації Роджера Гейла.

Делегація зазначає, що методи, які використовуються для «підтримання порядку» під час підготовки до виборів у місцеві органи влади в Москві, «неспіврозмірні будь-якій загрозі громадському порядку». «Жорстокість, з якою людьми, які можуть або не можуть бути звичайними поліцейськими, використовуються кийки, однозначно, вкрай неприпустима у будь-якому цивілізованому суспільстві», — підкреслив Гейл.

Events in Russia:The Rt Hon Sir Roger Gale MP, Leader of the UK Delegation to the Parliamentary Assembly of the...

Gepostet von Christopher Yvon am Sonntag, 4. August 2019

За його словами, РФ порушує Конвенцію про права людини. «Реакція на мирні демонстрації чітко показує, чому переважна більшість членів делегації парламенту Великої Британії з усіх партій продовжують виступати проти відновлення прав російської делегації та підтримують збереження санкцій до того часу, поки РФ не визнає положення Конвенції», — йдеться в заяві.

Глава британської делегації вважає, що РФ не має наміру виконувати свої зобовʼязання і підкорятися стандартам ПАРЄ.