Versace випустив футболки з переліком країн, в якому були «самостійні» Макао і Гонконг. Дому моди довелося знищити колекцію

Автор:
Анна Воробйова
Дата:

Магазин Versace у Гонконзі.

Budrul Chukrut / SOPA Images / LightRocket via Getty Images

Італійський модний будинок Versace вибачився після того, як випустив у продаж футболки з принтом, де зображена некоректна карта Китаю, повідомляє The Global Times.

Через помилку в дизайні Гонконг та Макао, які мають статус спеціальних адміністративних районів Китаю, були помилково позначені як країни.

Скріншот посту Sina Weibo / Global Times

У заяві Versace йдеться, що футболки вилучили з продажу та знищили. «Це — недбалість нашої компанії, ми якнайщиріше перепрошуємо за наслідки», — наголошується в ній. Модний будинок запевнив, що поважає територіальний суверенітет Китаю.

“I am deeply sorry for the unfortunate recent error that was made by our Company and that is being currently discussed...

Gepostet von Versace am Sonntag, 11. August 2019

Через помилку від співпраці з брендом відмовилася китайська актриса Ян Мі.

Versace — не перша компанія, яка помилково назвала Гонконг країною. Зокрема, раніше Китай вимагав від міжнародних авіакомпаній, щоб на своїх сайтах вони називали територію не просто як «Гонконг», а «Гонконг, Китай».

Гонконг і Макао — спеціальні адміністративні райони КНР. Раніше вони були британською та португальською колоніями відповідно. У 1984 році був підписаний договір, згідно з яким з 1997 року Гонконг переходить під китайську юрисдикцію. Макао був переданий КНР у 1999 році.

За Гонконгом закріплені особливі права: у нього є власний уряд, вищі законодавчий і судовий органи, валюта та Конституція. В 2047 році дія автономного статусу закінчується.

Помилка відбулася на фоні протестів у Гонконзі, які почалися в середині червня. Місцеві жителі виступали проти закону про екстрадицію осіб, підозрюваних у порушенні закону, на материковий Китай. У найбільшій акції протесту брали участь майже два мільйони людей. Критики законопроєкту вважали, що він може бути використаний для передачі до рук китайського правосуддя дисидентів і несправедливо переслідуваних людей.

Під час однієї з акцій люди прорвалися до будівлі парламенту. Вони захопили зал засідань і вивісили британський колоніальний прапор, після чого влада відкликала законопроєкт і вибачилася перед людьми.