Представник Зеленського: Претензії Росії з приводу відновлення поставок води до Криму не мають правової основи

Автор:
Олена Козаченко
Дата:

Претензії Росії на дніпровську воду для окупованого Криму не мають будь-якого правового підґрунтя. Про це сказав представник президента в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич. Відповідну заяву він опублікував у Facebook.

«1. Крим є територією України. Крим не є територією РФ. Тому РФ не може ставити у міждержавних відносинах питань, повʼязаних з Кримом. Питання, повʼязані з Кримом, може ставити лише держава-суверен, тобто Україна. 2. Річка Дніпро не тече по території Криму. Україна перекрила не русло річки Дніпро, а перекрила технологічну споруду (канал), яка знаходиться на території України. На це Україна має повне право. 3. За всіма підрахунками, прісної води в Криму для потреб населення вистачає. У цілому саме держава-окупант повинна відповідати за забезпечення окупованої території всіма необхідними ресурсами», — зауважив він.

Щодо чергового загострення уваги чиновників окупаційної влади РФ з приводу дніпровської води можна сказати наступне:1....

Gepostet von Anton Korynevych am Montag, 12. August 2019

Зі свого боку, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що умовою відновлення постачання води, електроенергії та поновлення транспортного сполучення між окупованим Кримом та материковою частиною України є деокупація півострова.

«Не думайте, навіть гіпотетично, обговорювати тему можливого постачання води, електроенергії або відновлення залізничного сполучення між материковою Україною і Кримом поза темою безумовної, повної і негайної деокупації Криму та відновлення державного суверенітету України над Кримським півостровом і прилеглими водами Чорного й Азовського морів», — наголосив Чубаров.

УКРАЇНА ЗОБОВ'ЯЗАНА ВИКОРИСТОВУВАТИ ПРИРОДНІ РЕСУРСИ, НАЯВНІ НА ЇЇ ТЕРИТОРІЇ, В ПРОТИСТОЯННІ РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ І...

Gepostet von Рефат Чубаров am Montag, 12. August 2019

Така реакція української сторони повʼязана із заявою «постійного представника Криму при президенті РФ» Георгія Мурадова, який повідомив про прохання до Москви розпочати переговори з Києвом щодо відновлення поставок дніпровської води.

  • Припинення постачання дніпровської води на Кримський півострів відбулося в березні 2014 року. У вересні 2015 року активісти організували товарну блокаду Криму, а в кінці того ж року домоглися повного припинення постачання електроенергії до тимчасово окупованого півострова.
  • Запаси води в Криму поповнюють із водосховищ природного стоку та підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові. Влада Криму регулярно закликає мешканців півострова економити воду.