Адвокат: Підозрюваного у вбивстві Гандзюк Левіна затримали в ЄС і відпустили після допиту

Автор:
Олена Козаченко
Дата:

Підозрюваний в участі у підготовці нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк Олексій Левін (Москаленко) був затриманий в одній з країн Європейського Союзу, але після допиту його відпустили, оскільки Служба безпеки України відмовилася подавати документи на його екстрадицію. Про це у Facebook повідомив адвокат голови Херсонської облради Мангера Андрій Мурашкін.

«Минулого тижня сталося те, чого так довго вимагали активісти групи «Хто замовив Катю Гандзюк?»: Олексій Левін був затриманий поліцією однієї з країн ЄС за договором про надання правової допомоги Україні. Відразу ж після затримання Левіна генеральний прокурор Луценко заявив про те, що до кінця тижня Мангеру висунуть звинувачення і передадуть справу до суду», — пише Мурашкін.

Алексей Левин ЗАДЕРЖАН! Именно такую новость на прошлой неделе должна была увидеть вся Украина. Именно об этом говорил...

Gepostet von Андрей Мурашкин am Donnerstag, 15. August 2019

Він також зазначив, що після затримання Левін заявив про політичне переслідування в Україні та попросив надати йому статус біженця.

«Левін був допитаний і, згідно з практикою країни, в якій його затримали, невідкладно направлений для проходження поліграфа. І поліграф підтвердив, що все сказане Левіним є чистою правдою, жодного стосунку до нападу на Катерину він не має. Після чого європейські правоохоронці дозволили своїм українським колегам провести бесіду з підозрюваним Левіним і запропонували подати запит на його екстрадицію. Однак після розмови з Левіним українське СБУ повідомило, що не подаватиме документи на його екстрадицію — без пояснення причин. Зрештою сторона, яка затримала Олексія, була змушена відпустити його на свободу», — розповів адвокат.