Гримчака підозрюють у вимаганні $1 млн хабара за дозвіл на будівництво в історико-культурній частині Києва

Автори:
Олег Панфілович, Марія Жартовська
Дата:

Заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака затримали за вимагання хабара в обмін на вплив на суддів Верховного суду, Міністерство культури та Київміськадміністрацію. Про це theБабелю повідомили джерела в правоохоронних органах.

«Гримчак та [його помічник Ігор] Овдієнко вимагають у громадянина Сахна С. І. $1 млн за вплив на чиновників Київміськадміністрації та Міністерства культури з тим, щоб Сахно отримав дозвіл на початок будівництва на території земельної ділянки, яка розташована у центрі Києва і віднесена до історико-культурної спадщини», — йдеться у документі.

Крім того, згідно з документами, 8 серпня Гримчак отримав від громадянина Святненка М. О. $50 тис. в обмін на вплив на суддів Верховного суду для ухвалення необхідного Святненку рішення. Кошти нібито передавалися через довірену особу Гримчака — Олексія Гетьмана, пізніше заступник міністра, Овдієнко та Гетьман розділили їх порівну.

Як повідомляє Національне антикорупційне бюро (НАБУ), Гримчак за грошову винагороду допомагав Святненко у судовій справі про стягнення боргу з іншого приватного підприємства. Гримчак домовився за $80 тис забезпечити прийняття необхідного судового рішення.

14 серпня 2019 року викрито та затримано «на гарячому» заступника міністра ТОТ та його «помічника». За даними слідства,...

Gepostet von НАБУ am Donnerstag, 15. August 2019

«Він нібито повинен був звернутися до заступника генерального прокурора, щоб остання вплинула на голову цивільного Касаційного суду (у складі Верховного Суду), який, у свою чергу, може вплинути на суддів цього ж суду», — сказано в повідомленні.

Перша частина хабара склала $50 тис, другу частину ($30 тис) Гримчак отримав 14 серпня.