Ексголова Нацкомісії з енергетики Вовк зʼявився в розшуку МВС

Автор:
Олена Козаченко
Дата:

Колишній очільник Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Дмитро Вовк, якого Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють у причетності до завдання 18,86 млрд грн збитків від впровадження формули «Роттердам+», зʼявився у розшукових обліках МВС. Відповідні дані оприлюднені на сайті Міністерства внутрішніх справ.

МВС / розшук

Також у розшукових обліках МВС зʼявився заступник начальника управління енергоринку Нацкомісії Володимир Бутовський, який теж проходить у справі «Роттердам+».

МВС / розшук

Справа «Роттердам+»

Формулу «Роттердам+» НКРЕКП почала використовувати з квітня 2016 року. Вона встановлює тариф для теплових електростанцій на базі середньої ціни вугілля за імпортним паритетом за останній рік. Після цього почалося підвищення цін на електроенергію — тариф в Україні був привʼязаний до вартості вугілля на товарних біржах Нідерландів. У березні 2017 року НАБУ почало розслідувати змову при впровадженні формули «Роттердам+». У жовтні 2018 року керівник НАБУ Артем Ситник заявив, що українці переплатили 15 млрд грн через необґрунтоване застосування цієї формули.