Нардеп Кононенко пояснив «недостовірну інформацію» у власній декларації та пообіцяв її виправити

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Нардеп від «Блоку Петра Порошенка» Ігор Кононенко спростував інформацію про декларування ним неправдивої інформації. Про це він написав у Facebook.

Він пояснив, що кримінальне провадження, розпочате Національним антикорупційним бюро (НАБУ), базується на рішенні Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) за результатами перевірки його декларації 2015 року. При цьому НАЗК, за його словами, у своєму рішенні посилається на документи 2017 року, які зовсім не стосуються періоду, що перевірявся.

«Тобто зараз, у 2019 році, розпочато провадження щодо декларації 2015 року, яку перевіряли, беручи до уваги дані 2017 року. Дуже цікаво», — поскаржився нардеп. Кононенко пояснив, що одна з претензій НАЗК стосується цінного рухомого майна, яке не підлягало обов’язковому декларуванню.

«Ще одне питання виникло щодо транспортного засобу. У 2015 році я надав інформацію про зняття з обліку знищеної автівки, про що в НАЗК було надано довідку з органів ДРТЗ МВС України, в якій зазначалася дата реєстрації авто та деталі взагалі. Згідно з процедурою, у 2016-му автівку було знято з обліку. Можливо, реєстр не встиг оновитися, можливо, у НАЗК не розібралися», — пояснив нардеп.

У ЗМІ поширюються яскраві заголовки, де фігурує моє прізвище, мільйони гривень та словосполучення "кримінальна справа"...

Gepostet von Igor Kononenko am Mittwoch, 21. August 2019

Говорячи про акціїї підприємств, Кононенко повідомив, що їхню вартість він вказав винятково станом на дату придбання через те, що на момент заповнення декларації з боку НАЗК були відсутні роз’яснення, як правильно заповнювати дані. «Аналогічна ситуація і з курсом валют: я зазначив курс НБУ на момент заповнення декларації, а як виявилося, треба було інакше», — пояснив нардеп.

Також соратник експрезидента Петра Порошенка підреслив, що у ЗМІ фігурує сума у 7,6 млн грн незадекларованих коштів, проте у рішенні НАЗК, яке він отримав, немає жодної суми. Кононенко заявив, що скористається своїм законним правом і внесе зміни до декларації, а тому вважає відкриття провадження передчасним.