Нападників на ромський табір під Львовом звільнили від покарання. Тоді загинула одна людина і троє постраждали

Автор:
Анна Воробйова
Дата:

Перемишлянський районний суд Львівської області визнав винними, але звільнив від покарання двох нападників на ромський табір. Інцидент трапився 23 червня 2018 року поблизу Львова, тоді загинула одна людина і троє постраждали.

Відповідний вирок оприлюднили в Єдиному реєстрі судових рішень.

Суд встановив, що разом з іншими учасниками нападу обвинувачені напали на табір. Вони були озброєні ножами, металевими трубами, палицями та ланцюгами.

Двоє учнів 11 класу визнали свою провину в повному обсязі та уклали угоду з прокуратурою. Вони домовились співпрацювати зі слідством.

Обом хлопцям призначили по 4 роки і 6 місяців позбавлення волі. Але суд звільнив їх від відбування покарання. Тепер вони зобов’язані впродовж півтора року періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації та повідомляти про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Із обох обвинувачених також стягнуть по 9,3 тис. грн судових витрат. Вирок суду можна оскаржити впродовж 30 днів після його проголошення.

Що сталося?

23 червня у Львові група молодиків напала на ромський табір. Молодики у масках і з ножами нагрянули посеред ночі, громили намети та ранили людей.

Унаслідок нападу одна людина загинула, ще троє дістали поранення. Поліція затримала 12 нападників. Чотирьох нападників взяли під варту, згодом одного випустили під домашній арешт. Більшість із них неповнолітні, найстаршому — лише 20. За неофіційною інформацією це були члени організації «Твереза і зла молодь». За Законом України за навмисне групове убивство зловмисники могли сісти довічно.